Öğrenci Zammına Başkan 'Dur' Dedi

Öğrenci Zammına Başkan 'Dur' Dedi
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, öğrenci ücretinin 1,00 TL olarak kalmasını teklif etti.

Manisa Belediyesi Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda toplu ulaşım araçları ücret değişikliği ile ilgili kurulan komisyon, tam bilet 1,50 TL, öğrenciyi de 1,25 TL olarak belirledi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün, öğrenci ücretinin 1,00 TL olarak kalmasını teklif etti. Başkan Ergün'ün bu önerisi oybirliği ile kabul edildi. Mecliste ayrıca Sümerbank arazisine yapılması düşünülen dev spor merkezi ile ilgili önerge de, İmar Komisyonu'na havale edildi.

Manisa Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında toplandı. Toplantının beşinci maddesinde Bütçe Komisyonu'nun toplu ulaşım araçları ücret değişikliği ile ilgili mazbatası görüşülürken, konu ile ilgili kurulan komisyonun teklifini Belediye Başkanı Cengiz Ergün okudu. Komisyonun tam bileti 1,50 TL, öğrenci biletini ise 1,25 TL olarak uygun bulduğunu aktaran Başkan Ergün, "Öğrencilerimizin içinde bulunduğu durum hepimizin malumu. Bu yüzden komisyondaki arkadaşlarımıza teşekkür ederek, ben öğrenci biletinin eski fiyattan devam etmesini teklif ediyorum. Öğrencilerimize Manisa Belediyesi olarak bu şekilde de bir katkımız olsun düşüncesindeyim. Bu yüzden öğrenci biletinin 1,00 TL olarak kalmasının oylanmasını öneriyorum" dedi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün bu önerisi, Belediye Meclis üyelerinin tamamının oyuyla kabul edildi.

Grup Başkanlarından Ramazan Mesajı

Ramazan ayına denk gelen Meclis Toplantısı'nda Meclis Grup Başkanları, tüm Manisalıların Ramazan ayını tebrik etti. MHP adına Mehmet Güzgülü, AKP adına Ömer Faruk Çelik ve CHP adına Hüseyin Erkenci söz alarak, Ramazan ayının meclis üyelerine ve tüm Manisalılara hayırlar getirmesi dileklerini sundular. Safra kesesine bağlı geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süre önce ameliyat olan Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Bayram Laçalar, Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda yerini aldı. Başta Milliyetçi Hareket Partisi olmak üzere, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanları, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Bayram Laçalar'a geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Sümerbank Arazisi Meclis Gündeminde

Gündemin son maddesinde MHP Meclis üyeleri tarafından Sümerbank Pamuklu Mensucat alanına spor merkezi yapılması ile ilgili önerge, Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından okundu. AKP grubunun yargılamanın devam ettiği yönündeki itirazları üzerine açıklama yapan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ticari alan olarak Özelleştirme Üst Kurulu'nun onayı alınmadan dönemin Belediye Meclisi tarafından bölgede bir imar planı değişikliği yapıldığını hatırlatarak, "Bu durum mahkeme kararıyla düştü ve şu anda orada imar yok. İçinde 6-7 tane futbol sahası, basketbol sahaları, voleybol sahaları, tenis kortları, en az 50-60 sporcunun yatabileceği sporcu merkezi, yürüyüş parkurları, otopark alanları, yolun kenarlarında kulübe gelir getirmek düşüncesiyle 5-6 tane marka kafeler, restaurantlar, bir de rekreasyon alanı olarak ayrılmış olan alanı da aqua park ve eğlence merkezi yapmak üzere tüm Manisalının ve Manisa'nın çocuklarının kullanacağı bir alan düşüncesiyle bunu teklif ediyor arkadaşlarımız. Böyle bir düzenleme Manisa için faydalı olur kanaatindeyiz" dedi.

Bu Fedakarlıktan Kaçılmaz

Pamuklu Mensucat alanın yanı sıra Çevre Yolu ile Gediz arasındaki mevcut alanın planlama iznini de İmar Komisyonu'na sevk ettiklerini vurgulayan Başkan Ergün, "Manisa'nın 5-10 sene sonraki ihtiyacını şimdiden planlıyoruz. İnşallah bu dönem içerisinde bunu hayata geçirme planlarımız var. Bu tür bir tesis konusunda Manisaspor'un ciddi sıkıntısı var. Manisa gençliğinin sıkıntısı var. Bu plan tadilatını önümüze getirdik ve bunu yapma düşüncesindeyiz. Manisa halkı adına buna kimsenin hayır diyeceği kanaatinde değilim. Yargı meselesi farklı bir olay, buranın planlanması farklı bir olay. Ortak Girişim Grubu'nda ağabeylerimiz, arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın Manisaspor adına, Manisa halkı adına böyle bir fedakarlık yapacaklarına inancım sonsuz. İnşallah bu katkıda bulunurlar. Biz de o tesislere katkılarından dolayı onların isimlerinin bulunduğu kalıcı tabelaları o tesise yerleştiririz. Bütün Manisalılar da, bu tesislerden yararlanacak gelecek nesiller de onlara teşekkür eder" diye konuştu. Önergenin İmar Komisyonu'na sevki, oybirliği ile kabul edildi.

CHP de Destek Verdi

CHP Grup Başkanı Hüseyin Erkenci, konunun Meclis gündemine taşınmış olmasından CHP grubu olarak büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu konu ile ilgili daha önce haberimiz olsaydı bizler de gerekli desteği verirdik. Ancak konunun Meclis gündemine getirilmiş olması, Sümerbank arazisi ile ilgili en çok açıklama yapan, belgeler sunan şahsımı sevindirmiştir. Bizler bu konu ile ilgili gerek elimizdeki belgelerle, gerekse bilgilerimizle destek ve önerge vermeye hazırız. Konuyu Meclis gündemine getiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com