“Öğrenciler artık dershanelerde de devamsızlık yapıyorlar”

“Öğrenciler artık dershanelerde de devamsızlık yapıyorlar”
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım tarafından merkez ve ilçelerinde bulunan milli eğitim personeli, okul ve dershane yöneticileri ve öğretmenleri, Lisans Yerleştirme Sınavı öncesi öğrencilerdeki yanlış davranışların ve düşüncelerin gi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım tarafından merkez ve ilçelerinde bulunan milli eğitim personeli, okul ve dershane yöneticileri ve öğretmenleri, Lisans Yerleştirme Sınavı öncesi öğrencilerdeki yanlış davranışların ve düşüncelerin giderilmesini sağlamak ve ortak akıl üretmek için bir araya geldiler.

11 Nisan tarihinde yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile 19-20-26 ve 27 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) arasında kalan süreçte, eğitim kurumlarının, yönetici, öğretmen, veli ve ortaöğretim son sınıf öğrencileri tarafından iyi değerlendirilerek ortak bir tutum belirlenmesi amacıyla, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Süleyman Demirel Fen Lisesi çok programlı konferans salonu'nda toplantı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım'ın başkanlık yaptığı toplantıya Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Nihat İnan, Afyonkarahisar'daki ortaöğretim okullarının müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenleri, dershane yöneticileri ve çok sayıda rehberlik danışmanları katıldı. Toplantıya Milli Eğitim Müdürlüğü personeli tam kadro katıldı.
ÖĞRENCİLERİN DEVAMSIZLIK KONUSUNDA DAHA DİKKATLİ DAVRANMALIYIZ
Toplantıda konuşan il Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, okullar da, öğrenciler açısından devamsızlık söz konusu olduğunu ve bununla ilgili ne yapılabilir, ne yapılamaz bunu görüşmek için burada olduklarını söyledi. Çocukların 'Devamsızlık hakkımı kullanıyorum' şeklindeki tabirlerinin yanlış düşünce olduğunu vurgulayan Yıldırım, 'Bir yere girememek ne zamandan beri haktır anlayamıyorum. Bu hak değil, mazeret olarak belki kabul edilebilir. İnsanların kendisini engellemesi hak olarak değerlendirilmemelidir' ifadelerine yer verdi.
'Çocukların kafasından bu düşünceyi çıkartmalıyız. Son sınıflara tanınan bu rahatlatma olması için 20 veya 25, maalesef 9. sınıflara kadar inmiş durumda. Çocuklar sıhhi raporla izin alarak böyle izinler kullanmakta. Bu problem sadece ilimizde de mevcut değil. Arkadaşlarımız zaman zaman başka illerde de böyle sorunlar yaşadılar. Bu tür sıkıntıları kriz gibi değerlendirecek olursak, akıllıca yönetilebilirse fırsata da çevrilebilir' şeklinde konuştu.
ÖĞRENCİLER OKULLARININ YANI SIRA DERSHANELERDE DE DEVAMSIZLIK YAPIYORLAR
Öğrencilerin okullarda yaptıkları devamsızlıkları ücretlerini ödeyerek gittikleri dershanelerde de yaptıklarını duyduğunu söyleyen Müdür Yıldırım, 'Duyumlarımıza göre öğrenciler, ücretsiz okulların yanında, para vererek gittikleri özel dershanelerde de devamsızlığa başlamış durumda. Burada bulunan tüm öğretim görevlilerimiz, bu durumu fark etmiş durumdalar. Bu sorunu çözmek için, buradaki eğitim kadrolarıyla, ilçe milli eğitim müdürleri ve personelleriyle, bu sorunu çözmek için ortak akıl yolu sağlamalıyız' dedi. Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım'ın konuşmasının ardından toplantıya katılan ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler ve rehberlik danışmanları, sırayla söz alarak devamsızlık problemiyle ilgili fikirlerini dile getirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com