Öğrenciler barınma sıkıntısı yaşamayacak

Öğrenciler barınma sıkıntısı yaşamayacak
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, 2009-2010 eğitim-öğretim döneminde açılacak Pazarlar Meslek Yüksekokulu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Pazarlar'da eğitim ve kültür seviyesinin daha da artmasına katkı sağlayacak meslek yüksekokulu için eğiti

 Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, 2009-2010 eğitim-öğretim döneminde açılacak Pazarlar Meslek Yüksekokulu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Pazarlar'da eğitim ve kültür seviyesinin daha da artmasına katkı sağlayacak meslek yüksekokulu için eğitim bloklarının tamamlandığını bildirildi.
Pazarlar Meslek Yüksekokulu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Belediye tarafından yap-işlet-devret modeli ile kiraya verilen iki bina yanında özel şahıslara ait öğrenci barınma evlerinin yapımı tüm hızıyla devam ediyor.
Pazarlar Belediye Başkanı Torun, “Yüksekokulumuzda eğitim-öğretim görecek öğrenciler bizlerin misafiri yerine evladıdır. Onlara bu gözle bakıyor, olası ihtiyaçlarını gidermek için belediye olarak, Pazarlar halkı olarak tüm hazırlıklarımızı bugünden yapıyoruz”.
Konuyla ilgili olarak İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Güner Önce, Pazarlar'ın eğitim ve kültür seviyesinin daha da artması için bizlere büyük destek veriyor. Yüksekokul binalarımızın inşaatına başlangıcından günümüze dek sürekli gelişmeleri takip ederek bizleri yönlendiriyor. Bu konuda kendilerine şükran borçluyuz” dedi.
Pazarlar halkının da meslek yüksekokulunun açılması için önemli destek ve gayretleri bulunduğunu ifade eden başkan Torun, “Halkımızın meslek yüksekokulu duyarlılığından büyük mutluluk duyuyorum. Belediye olarak bizler eğitim bloklarının yükselmesiyle uğraşırken onlar da öğrenci konuk evleri konusunda çalışmalar yapıyor. Bu da Pazarlar için büyük bir gelişmedir. 3 bölümde 360 öğrenciyle başlayacak olan meslek yüksekokulumuzdaki eğitim, gelecek yıl öğrenci sayısı 720'ye yükselecektir. Pazarlar'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt olmadığından yüksekokul öğrencilerinin barınma ve diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılama adına halkımız özel teşebbüs olarak yatırımlarını sürdürmektedir. Bu çerçevede belediyemize ait iki ayrı bina yap-işlet-devret modeli ve öğrenci konuk evi yapılması şartıyla kiraya verilmiştir. Bunun yanında ilçemiz Atatürk Mahallesinde Mehmet Çelik adlı vatandaşımız da öğrenci konuk evi hazırlığı içinde olup, bazı vatandaşlarımız da aynı alanda yatırımlara girmişlerdir” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com