Öğrenciler Başarı İçin''And'' İçtiler

Öğrenciler Başarı İçin''And'' İçtiler
Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu Nafi Güral Eğitim Vakfı, Ali Güral Lisesi ve Çözüm Dergisi Dershaneleri işbirliği ile Kütahya'da Seviye Tesbit Sınavı'na (SBS) hazırlanan öğrencilere Ali Güral Lisesi'nde seminer verdi. Seminere yaklaşık 2500 öğrenci

Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu Nafi Güral Eğitim Vakfı, Ali Güral Lisesi ve Çözüm Dergisi Dershaneleri işbirliği ile Kütahya'da Seviye Tesbit Sınavı'na (SBS) hazırlanan öğrencilere Ali Güral Lisesi'nde seminer verdi. Seminere yaklaşık 2500 öğrenci katıldı. Seminer sonunda Beledioğlu öğrencilere and içirdi.
Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu Nafi Güral Eğitim Vakfı, Ali Güral Lisesi ve Çözüm Dergisi Dershaneleri işbirliği ile Kütahya'da Seviye Tesbit Sınavı'na (SBS) hazırlanan öğrencilere Ali Güral Lisesi'nde seminer verdi. Seminerde öğrencilere seslenen Beledioğlu, eğtim sisteminde doğru bilinen yanlışlara değinerek, öğrencilerin sınavlara hazırlanırken yapmaları gerek veya yapmamaları gereken ders çalışma yöntemlerini öğrencilerin kavrayabilecekleri şekillde anlattı.
Ders çalışırken bu kurallara uyun
Öğrencilere madeler halinde yapmaları gerekenleri sıralayan Beledioğlu, öncelikle konulara çok iyi çalışmaları gerektiğini öğrencilere tekrar hatırlattı. Beledioğlu öğrencilere yapmaları gerekenleri maddeler halinde sıraladı:''Bir hafta içerisinde mutlaka her derse çalış, derslere farklı oranda zaman ayır ancak aynı oranda önem ver, konu eksikliğin varsa daha çok konu çalış, unutma soru çözerek konu öğrenilmez sadece öğrenilenler pekiştirilir, aşırı tekrarlardan sakın okuduğun kitabı kapatıp tekrar edebiliyorsan öğrenmişindir, dersi dinledikten sonra o konunun sorularını çözemiyorsan dikkatli ol konuyu öğrenememişsin o konuyu yeniden çalış dersini yeniden dinle, sınavda her branş soruları için 'turlama tekniğini' uygula, kimseyle rekabet etme puanlarına bakma sadece netlerindeki artışa bak.''
Ders çalışırken bunları yapmayın
Beledioğlu, öğrencilerin bu maddeler uyarak ders çalışmaları dahilinde başarılarında büyük bir artışın olacağını söyledi.
Öğrencilerin ders çalışırken bilinçsizce yaptıkları çok yanlışın olduğunu belirten Beledioğlu, bu yanlışlardan kaçınılmadığı müddettçe başarılı olmanın zor olabileceğine dikkat çekti.
Süleyman Beledioğlu ders çalışırken bunların yapılmaması gerektiğini vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:''Yatağa ya da halıya uzanıp ders çalışma, çalışırken müzik dinleme, çalışma odana cep telefonu ile girme, evde deneme sınavı olurken ya da test çözerken çay, kahve gibi sıcak içecek alma, mutfakta çalışma çalışırken masanı meyve bahçesine çevirme, bir konu ile ilgili çalıştığın testte yanlışın çok çıkmış ise aynı konu ile ilgili yeni bir test çözme çünkü test çözerek konu öğrenilemez, çalışırken cep telefonunu kapatmıyorsan sesini kısma, telefonun sesini açık tut çünkü sesi kısık telefon daha çok ilgi odağı oluyor; test çözerken, el ile, ayak ile, ritim yapma, elindeki kalemi sürekli çevirme, çünkü bu durumda dikkatiniz, soru, el, ayak ve kalem ritmine bölünür ve algılamanız düşer.''
Seminer sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Beledioğlu, özellikle koulara çalışıldıktan sonra soru çözülmesi gerektiniğini bir kez daha hatırlattı.
Başarı için bütün öğrencilere ayağa kaldırarak and içiren Beledioğlu, katılanlara teşekkür ederek semineri sonlandırdı.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com