Öğrenciler başkandan yol istedi

Öğrenciler başkandan yol istedi
Kütahya Simav'da belediye başkanını ziyaret eden öğrenciler kaldıkları yurt binasına yol istedi.

Kütahya Simav'da belediye başkanını ziyaret eden öğrenciler kaldıkları yurt binasına yol istedi.
75. Yıl Cumhuriyet Yurdunda kalan öğrencilerden oluşan bir gurup Simav Anadolu Cumhuriyet Lisesi Müdürü Arif Pala ve Okul Aile Birliği Başkanı Meral Çeğin ile birlikte Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette 75. yıl Cumhuriyet Yurdunda kalan 123 orta öğretim öğrencisini temsilen yer alan Ercan Cansu, Başkan Karahan'dan Akbaldır'da yapımı devam eden okul inşaatından yurt binasına kadar olan 2 kilometrelik patika yola parke taşı döşenmesini isterken,
Simav Anadolu Cumhuriyet Lisesi Müdürü Arif Pala'da yurdun jeotermal enerjiyle ısıtılması için belediyeye başvuruda bulunduklarını hatırlatarak, bunun sağlanması halinde öğrencilerin banyo sorununun giderileceğini dile getirdi.
Eğitime ve gençliğe büyük önem verdiklerini belirten DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, imkanlar ölçüsünde gerçekleştirdikleri projelerde önceliği eğitim ve gençlere verdiklerini söyledi.
Öğrencilerin yol talepleri ile okul müdürü Arif Pala'nın jeotermalli ısıtma talebinin yerinde olduğunu ifade eden Karahan, “Patika yol için hemen bir keşif çıkartacağım. İmkanlar ölçüsünde bu sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmak istiyoruz. Biliyorsunuz, 19 Mayısta yaşadığımız deprem yapmak istediğimiz pek çok projemizin gerçekleşmesini geciktirdi. Ancak verdiğimiz sözleri yeri ve zamanı geldiği takdirde mutlak yerine getireceğiz” dedi.
Ziyarette 75. Yıl Cumhuriyet Yurdunun Müdür Yardımcısı Ziya Karaca'da hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com