Öğrenciler çevre için yürüdü

Öğrenciler çevre için yürüdü
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 'Dünya Çevre Günü'nü kutlayan öğrenciler, belediyenin başlattığı temizlik kampanyasına destek için yürüdü.

Her yıl 5 Haziranda kutlanan 'Dünya Çevre Günü' dolaysıyla bir temizlik kampanyası düzenleyen ilk ve ortaöğretim okullarından 100 temizlik kolu öğrencisi, belediyenin 5 yıl önce başlattığı temizlik kampanyasına destek vermek maksadıyla şehir içinde yürüyüş yaptı. Ellerindeki pankartlarla belediye önünden hareket eden öğrenciler, onları takip eden belediye temizlik personeli ile birlikte temizlik araçlarından oluşan konvoyla Cumhuriyet Caddesi ve Adnan Menderes Parkı'na kadar yürüdüler. Hazırlanan konvoyun önünde ellerindeki 'Gökyüzünün Maviliğini Yeryüzünün Yeşili ile Sevmek İstiyoruz' pankartıyla ilçeyi dolaşan öğrenciler, bütün caddelerde 'Maviyi, Yeşili Sevelim, Gediz'imizi Temiz Tutalım' sloganı attılar.
Öğrenciler yürüyüşten sonra Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ile görüşerek, 5 yıldan beri devam eden temizlik kampanyasına destek vermek istediklerini belirttiler. Öğrencilerin bu anlamlı desteğinden duygulandığını ve büyük memnuniyet duyduğunu belirten Belediye Başkanı Saraoğlu, Meclis Salonu'na alınan öğrencilere meyve suyu ikram ederek, kendilerine teşekkür etti. Saraoğlu, çevre temizliği konusundaki talepleri not alarak bunları ciddiyetle değerlendireceğini ifade etti.
Daha sonra bütün işyerleri ile evleri dolaşan öğrenciler, 'Yaşadığımız kenti daha güzel görmek ve bizlere daha temiz bir Gediz bırakmak ister misiniz? Bu şehirde hep beraber yaşıyoruz. Hep beraber sevinip hep beraber üzülmüyor muyuz? Şehrimizdeki güzel ve olumlu gelişmelerde herkesin payı varsa olumsuzluklarda da hepimizin bir katkısı yok mudur? Temizlik konusu açıldığında gelişmiş ülkelerin cadde ve sokaklarının temizliğinden bahsedilir. Neden bizim cadde ve sokaklarımız temiz ve intizamlı olmasın? Başımızı öne eğip caddede yürürken buruşturulup atılmış kağıtlar, poşet manzaralarıyla karşılaşmak istemiyoruz artık. Biz öğrenciler ve gençler belediyemizin başlattığı temizlik kampanyasını destekliyoruz. Sizlerinde desteğini bekliyoruz' yazılı birer bildiri dağıttılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com