Öğrenciler, 'geri dönüşüm' için çalıştı!

Öğrenciler, 'geri dönüşüm' için çalıştı!
Kütahya Belediyesi kaynaktan ayrı toplama ve geri dönüşüm projesine destek veren Şehitler İlköğretim Okulu öğrencilerine verdikleri destekten dolayı ödül töreni düzenlendi.

Kütahya Belediyesi kaynaktan ayrı toplama ve geri dönüşüm projesine destek veren Şehitler İlköğretim Okulu öğrencilerine verdikleri destekten dolayı ödül töreni düzenlendi.
Kütahya'nın üç mahallesinde kapı kapı dolaşarak geri dönüşüm projesi hakkında broşür ve çöp toplama poşeti dağıtarak belediyenin geri dönüşüm projesine destek veren Şehitler İlköğretim Okulu öğrencileri, Kütahya Belediyesi yetkilileri tarafından kırtasiye malzemesi ile ödüllendirildi.
Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan ödül töreninde yaptığı konuşmada şu noktalara dikkat çektti:
' Bu tür projelerimize destek veren öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Ambalaj atıklarının kaynağında toplanmasının amacı, ambalaj atıklarının, diğer evsel atıklara karışmadan kaynağında toplanarak, hem ekonomimize hem de çevreye kazandırılmasıdır. Bu çevreyi ne kadar az kirletirsek, yeni nesil o kadar rahat olacaktır. Onun için bizler artık velilerden çok çocuklarımıza ve öğrencilerimize güveniyoruz. Sigara kampanyasında olduğu gibi çocuklarımız ve öğrencilerimiz anne ve babalarını evde uyararak sigara içilmemesini sağlıyorlarsa, evlerdeki bu ambalaj atıklarının da yani; kutu, cam, naylon gibi atıkları anne ve babaları uyararak, çöpe karıştırmadan ayrı bir poşet içerisinde toplanıp geri dönüşüm firması tarafından toplanmasını istiyoruz. Geleceğin en büyük sorunu atıklardır. Kütahya'da Katı Atık ve Çöp Deponi Tesisimizin 1. kısmı 17.5 milyon Euro'ya kurulmuştur. Geri dönüşüm tesisleri yeni teknolojilerle kurulmaktadır. Çöpün her şeyinden hem yararlanılmaya çalışılıyor hem de doğada atıkların fazla yer işgal etmemesi sağlanıyor. Şu anda bütün dünya katı atıkları nereye atacağını veya nasıl yok edeceğini düşünüyor. Biz bu deponi alanlarına ne kadar az çöp gönderirsek, ülkemiz hem ekonomik açıdan hem de çevresel açıdan kazanacaktır. O nedenle çalışma arkadaşlarımız okul okul dolaşarak, bu işin önemini siz öğrencilerimize anlatmaya çalışıyorlar. Umarım sizlerde bu durumu iyice kavrayıp, evinizde, sokağınızda bu konunun önemini vurgularsınız. Kendi geleceğinizi kurtarırsınız. Bu projeye dahil olacak yeni mahallelerimiz var. Yunus Emre, Fatih, Yenidoğan mahallelerinde de önümüzdeki günlerde Geri Dönüşüm kampanyası başlatılacaktır. 22 okulumuzda yine bu çalışmalarımız devam etmektedir” şeklinde geri dönüşüm projesi hakkında öğrencileri ve katılımcıları bilgilendirdi.
Öğrencilerin ödülleri Belediye Başkan Yardımcı Nejat Özturan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Manak, Temizlik İşleri Müdürü Nihat Helvacı ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Hasan Demir tarafından verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com