Öğrenciler, hastalara kitap okudu

Öğrenciler, hastalara kitap okudu
Kütahya bir ilkokul okulunun öğrencileri, tedavi olan hastalara kitap okuyarak moral verdi.

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin ortaklaşa düzenledikleri ‘Çocuk Dostu Hastaneler’ projesiyle ilkokul öğrencileri hastalara kitap okuyarak moral desteği verdi.
 
Söz konusu projeyle birbirinden güzel hikayeleri hastalara okuyan öğrenciler, hem kitap okuma alışkanlıklarını geliştirdiler, hem de kendinden büyüklerle sohbet etme imkanı buldular.
 
Kütahya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, "Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa bir proje başlattık. Bu çocuk dostu hastaneler kapsamında hazırladığımız bir proje. Çocuklarımız yavrularımız güzel hikaye kitaplarını alarak hastanemize geldiler. Hastalarımıza kitap okuyarak onlarla daha güzel zaman geçirmesini istiyoruz. Tabi biz bununla çocuk dostu hastaneler kapsamında çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Yine yaşlılarımıza büyüklerimize daha bilgi öğrenmelerini bir şeyler öğrenmelerini sağlamış oluyoruz. Yine bu arada çocuklarla büyüklerin anneleri ve babaların torunları büyük babaların birbirleriyle daha iyi kaynaşması daha iyi anlaması. Çocuklarımızın hastane ortamını görmeleri ve hastanelerin korkulacak bir yer olmamasını ve ileride hastane fobisi gelişmemesi için hastanelerin güzel yerler olduğunu oraların korkulacak yerler olmadığını anlamak için böyle bir proje uygulaması bugün için başlatmış bulunuyoruz” dedi.
 
Kitap okuma etkinliğinin kendileri için anlamlı olduğunu belirten Halil Bayram isimli hasta, “Çocukları bir anda karşımda görünce çok şaşırdım. Çok mutlu oldum. Duygulandım. Bu organizasyonu yapan herkese çok teşekkür ederim. Çocukların okudukları hikayelerden ders çıkarttım” diye konuştu.
 
Öğrencilerde, büyüklerine kitap okuyup onlara moral vermek dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com