Öğrenciler Kütahya esnafından şikayetçi

Öğrenciler Kütahya esnafından şikayetçi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rekötürü Prof. Dr. Güner Önce, üniversite öğrencilerinin esnaftan 'şikayetçi' olduğunun yapılan bir anketle belirlendiğini ifade etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rekötürü Prof. Dr. Güner Önce, üniversite öğrencilerinin esnaftan 'şikayetçi' olduğunun yapılan bir anketle belirlendiğini ifade etti.
Kütahya TV'de Ramazan Aydemir'in sorularını cevaplandıran Önce, şehre öğretim için gelen öğrencilerin en çok esnafla muhatap olduğunu belirterek, 'Bundan 3-4 sene önce anket yaptırdık.Öğrencinin en memnun olduğu yer Hisarcık çıktı. Bu inanılmaz bir şey. Bence temel nedeni orda öğrenci ile halkın kaynaşması, birbirine olan iletişimi, empatisi ve sevgisi.Bizim öğürencimiz en çok Kütahya'nın esnafından şikayetçi. Ben bu cevabı almaktan üzülüyorum. Çünkü öğrencinin en çok muhatap olduğu esnaflardır, şoförlerdir, ev sahipleridir. Bunların davranışları Kütahya'nın davranışı anlamına geliyor. Tüm esnafları itham etmiyorum. Bunlardan üç beş tanesi yapıyor olabilir, ama böyle bir algılama var. Şoför eğer kötü davranıyorsa, bazı ev sahipleri sorun yaşadıysa, o zaman öğrencinin halka karşı bir mesafesi oluyor. 'Kütahya'yı sevmiyorum, ben burada mutsuzum' laflarını söylemeye başladığını görüyoruz. Öte yandan Hisarcık'da çok daha az imkanlar olmasına rağmen mutlu olduklarını söyleyebiliyorlar' dedi.

'TOPLU TAŞIMA RAYLI SİSTEMİ GEÇİLMELİ'
Kütahya'nın toplu taşımada bir an önce raylı sisteme geçmesi gerektiğini anlatan Rektör Önce, 'Toplu taşımacılıkta mevcut otobüslerle ki bunlara tam otobüs demek de yanlış, midibüs desek daha doğru olur. Bunların istiap haddi ayakta 22 çok fazla, oturma da 21. 43 kişinin o midibüste gelmesinin zaten trafik yönünden çok büyük sorun var. Parasal konusunu bilemem o belediye ile otogarın birlikte çözdükleri bir şey diye düşünüyorum. Ama en azından bugün dahi bu otobüsle yapılan toplu taşımacılığın üniversitede daha fazla gidemeyeceği, biran önce raylı sisteme geçmek gerektiğini düşünüyorum. Kampüse 19 bin öğrenci geliyor. Germiyan Kampüsü'ne 7 bin kişi geliyor. Dolayısıyla Germiyan, Merkez Kampus arasında şehrin belirli yerlerinden geçirilecek raylı sistem geleceğe yönelik güzel bir önlem olur. Trafik sorunları bir çok bakımdan rahatlar' şeklinde konuştu. (Kaynak: İHA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com