Öğrenciler, öğretmen olmadığı için ders başı yapamadı

Öğrenciler, öğretmen olmadığı için ders başı yapamadı
Uşak'ın Eşme İlçesi'ne bağlı Dereli Köyünde öğrenciler öğretmen olmadığı için iki haftadır ders başı yapamadı. Köy muhtarı ve Okul Aile Birliği sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

Uşak'ın Eşme İlçesi'ne bağlı Dereli Köyünde öğrenciler öğretmen olmadığı için iki haftadır ders başı yapamadı. Köy muhtarı ve Okul Aile Birliği sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

Eşme İlçesine 23 kilometre uzaklıkta bulunan Dereli Köyü İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 17 öğrenci iki haftadır öğretmen olmadığı için ders başı yapamadı. Daha önce taşımalı olarak eğitim gören Dereli Köyü'ndeki ilköğretim bir iki ve üçüncü sınıf öğrencileri iki yıldır köy okulunda eğitim görüyor. Okul Aile Birliği ve Köy Muhtarlığı iki haftadır öğrencilerin okula giderek öğleye kadar bahçede top oynayıp öğretmen olmadığı eve geri geldiğini söyledi. Öncelikle öğrencilerin taşımalı olarak 13 kilometre uzaklıktaki Yeleğen Kasabası'nda eğitim öğretim görmesini istediklerini belirten Köy Muhtarı Ali Osman Eryılmaz, sorunun bir an önce çözümlenmesini istediklerini dile getirdi.
İki yıl önce öğrenci sayısı 10'dan fazla olduğu için taşımalı sistemin kaldırıldığını belirten Muhtar Eryılmaz, “ Geçen yıl köyümüze sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Bu yıl eski öğretmen başka bir yere tayin edilmiş. Okullar açılalı iki hafta oldu ama köye öğretmen gelmediği için bizim öğrencilerimiz hala ders başı yapamadı. Biz köy olarak öncelikle taşımalı sistem istiyoruz. Çünkü köye atanan öğretmen haftanın bazı günleri gelmiyor yada geç geliyor. Bu nedenle çocuklar derslerden geri kalıyor. Biz bu nedenle taşımalı istiyoruz ve servis sorunumuz yok. Bir iki ve üçüncü sınıf öğrencilerimiz köyde 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz ise Yeleğen Kasabası'nda eğitim görüyor.
İlk üçe giden 17 öğrencimizin de taşımalı yapılsın. Eğer taşımalı olmayacaksa da bir an önce öğretmen verilsin. Köy olarak ücretli öğretmen de istemiyoruz. Çünkü ücretli öğretmenler bazı günler geç geliyor bazı günler gelmiyor. Böyle olunca da çocuklarımız derslerden geri kalıyor”dedi.
Dereli Köyü İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Kamil Ayçiçek ise okullar açıldıktan sonra Eşme İlçesi'ne giderek durumu bildirdiklerini ancak bugüne kadar hiçbir sonuç alamadıklarını ifade ederek, “ Çocuklarımız derslerden geri kalıyor. Bizim köye atanan öğretmen hamile olduğu gerekçesiyle tayinini başka yere aldırtmış. Bu nedenle bir

inci, ikinci ve çüncü sınıfa giden çocuklarımız iki haftadır ders başı yapamadı. İlçe Milli Eğitime gittiğimizde müdürün ve Kaymakam'ın izinde olduğunu söylediler ve Müdür ile Kaymakam beyin izin dönüşü sorunun çözüleceğini bildirdiler.
Bu nasıl bir anlayış bilemiyoruz. Çocuklar her gün okula gidip bahçede top oynayıp geri geliyor. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com