Öğrenciler "Tarihi" Görmeye Gittiler

Öğrenciler "Tarihi" Görmeye Gittiler
Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından desteklenen ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarihi Yerinde Görmek, Yaşamak ve Yaşatmak” projesi kapsamında Çanakkale iline gidecek olan 40 öğrenciyi K

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından desteklenen ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarihi Yerinde Görmek, Yaşamak ve Yaşatmak” projesi kapsamında Çanakkale iline gidecek olan 40 öğrenciyi Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe uğurladı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından desteklenen ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarihi Yerinde Görmek, Yaşamak ve Yaşatmak” projesi kapsamında Kütahya'da bulunan 16 liseden ve 6575 öğrenci arasından seçilen başarılı 40 öğrenciyi Çanakkale iline Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe uğurladı.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret eden öğrencilere bu projenin güzel bir proje olduğunu belki daha önce aralarında görenler olabileceğini ama elbette görmeyenlerinde olabileceğini ifade eden Vali Şükrü Kocatepe; “Elbette görmeyen öğrencilerimizde televizyondan bu konuda bilgi sahibi olmuşlardır. Çünkü Çanakkale 18 Mart'tan itibaren zaman zaman yapılan birçok törenlerle sık sık gündeme gelen bir yer. Bizim tarihimizin önemli bir zaferinin ve aynı zamanda büyük bir hüznünün kaynağıdır. Çanakkale, bizim 1. Dünya Savaşı zamanında yedi düvele karşı direndiğimiz bir savaş ve etten duvardan kale oluşturarak yurdumuzu savunduğumuz bir yer. Dolayısıyla orada sık sık göreceğiniz şehitliklerle her karışının her santimetresinin kanla sulandığını, şehit kanlarıyla sulanarak bu vatanın orada korunduğunu, “Çanakkale Geçilmez” sözünün tarihe şehit kanlarıyla yazıldığını orada görecek, hissedecek ve mutlaka hüzünleneceksiniz. Atalarımıza olan şükran duygularınızı bir kez daha orada hissedeceksiniz. Bu ülkenin ne pahasına savunulduğunu, korunduğunu, Cumhuriyetin hangi bedelle kurulduğunu sizde hissedeceksiniz” dedi.
Kendisinin genç yaşlarda orayı görme fırsatı bulamadığını çok sonra gördüğünü ifade eden Vali Kocatepe; “Ama her Türk'ün mutlaka görmesi gereken yerlerden biri diye düşünüyoruz. Kütahya'da aslında Cumhuriyetin kuruluşundan önceki en büyük zaferin yaşandığı yer. Dolayısıyla bizimde ileride Çanakkale gibi gezilmeye, görülmeye değer bir Milli Parkımız olacak. Bununla ilgili Çevre ve Orman Bakanlığımızın bir projesi var. 'Başkomutan Milli Parkı' projesi, bu iki bölümden oluşan bir proje birinci bölümü Kocatepe bölümü, 2. Bölümü de Dumlupınar bölümü. Ama ikisi de at başı yürütülen bir proje. Şu anda proje aşamasındayız. Kısa bir süre proje tamamlanacak ama projenin ana hatları belirlendi. İleride inşallah Gelibolu yarım Adası gibi Zafertepe ve Dumlupınar herkesin gezip görmek istediği bir yer haline gelecek. Ben bu geziyi düzenledikleri için başta İl Emniyet Müdürümüz ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyarette İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Müdür Yardımcısı Neşet Gölcük ve öğrenciler bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com