Öğrenciler Ulaşım Zammını Protesto Etti!

Öğrenciler Ulaşım Zammını Protesto Etti!
Kocaeli'de üniversite öğrencileri, toplu taşıma ücretlerine yapılan zammı protesto etti...

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi'nde toplanan ve Karamürsel ilçesine giden belediye otobüsüne ücret ödemeden binen öğrenciler, şoförden kendilerini kent merkezine götürmesini istedi. Şoförle tartışan öğrenciler, kent merkezine gitmek için kendilerine otobüs tahsis edilmesini, aksi takdirde bulundukları otobüsü boşaltmayacaklarını söyledi. Bunun üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesince olay yerine gönderilen 2 otobüse binen öğrenciler kent merkezine geldi.

BELEDİYE BİNASINA GİRMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE BİBER GAZI
Cumhuriyet Parkı mevkisindeki otobüs durağında inen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına kadar slogan atarak yürüdü.

Belediye binası önünde güvenlik önlemi alındığını gören öğrenciler, binaya arka tarafından girmek istedi. Bu sırada taşkınlık çıkaran bazı öğrenciler ile polis ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Polis ekipleri, belediye binasına girmek isteyen grubu biber gazı kullanarak uzaklaştırdı.

İNSANCIL BİR YAŞAM İÇİN SES ÇIKARIYORUZ
Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan üniversite öğrencisi Nergis Sümbül, ulaşım zammı konusundaki sıkıntılarını yetkililere iletmelerine rağmen herhangi bir çözüm alınamadığını söyledi.

Öğrenci olarak basit bir talepleri olduğunu anlatan Nergis, ''İnsanca bir yaşam için ses çıkarıyoruz. Ulaşım sosyal bir halktır. Taleplerimiz kabul edilinceye kadar mücadelemize devam edeceğiz. Belediye otobüslerinin ücretsiz olması ve Kentkart adıyla toplanan paraların geri verilmesini istiyoruz'' diye konuştu. Öğrenciler, yetkililere taleplerine ilişkin dilekçe verdikten sonra dağıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com