Öğrencilerden atık pil toplama kampanyası

Öğrencilerden atık pil toplama kampanyası
Kütahya Simav'ın başarılarıyla ünlü Osmanbey İlköğretim Okulunda okuyan öğrenciler, atık pilleri toplayarak toprağa olan saygısını sergiliyor.

Kütahya Simav'ın başarılarıyla ünlü Osmanbey İlköğretim Okulunda okuyan öğrenciler, atık pilleri toplayarak toprağa olan saygısını sergiliyor.
Topladıkları atık pilleri ebatlarına göre ayrı kutulara atan öğrenciler aynı zamanda engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye kazandırmak amacıyla belediyenin önderliğinde düzenlenen “ Engellerli Aşalım “ kampanyasına destek amacıyla pet şişe kapaklarını da toplayarak çevre temizliğine katkı sağlamaya çalışıyor.
Pillerin içinde bulunan cıvanın, insan sağlığına en çok zarar veren madde olduğunu dile getiren Okul müdürü Ahmet Oğul, “Pillerin içindeki tüm maddelerin zararı kimi zaman öldürücü boyuta ulaşabiliyor. Bu maddeler toprağa karışarak hayvanların yediklerinden ya da sulardan insan vücuduna karışıyor. Bu da dolayısıyla sağlığımızda geri dönüşümü olmayan izler bırakıyor. Bunun önüne geçmek için okulumuzda atık pil toplama kampanyası başlattık. Tüm öğrencilerimiz kampanyaya çok büyük destek sağlıyor. Cadde ve sokakların yanı sıra ev ve işyerlerinde buldukları kullanılmayan pilleri toplayıp okulun koridorundaki atık pil kaplarına atıyorlar. Bizde toplanan pilleri zaman içerisinde TEMA Simav Gönüllü Temsilcisi Ömer Önder'e teslim ediyoruz” diye konuştu.
Okul müdürü Ahmet Oğul, ayrıca pillerden çıkan zararlı maddelerin, çocukların duygusal zekalarının gerilemesine ya da sinir sistemlerinin zayıflamasına neden olduğunu belirterek, “Bir küçük kalem pilin 4 metrekare toprağı kirlettiğini ve bu toprağın üretim yapılamaz hâle dönüştüğünü düşünecek olursak, tehlikenin boyutunu daha da iyi kavrayabiliriz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com