Öğrencilerden DPÜ'ye protesto

Öğrencilerden DPÜ'ye protesto
Eğitim-Sen üyeleri ve Dumlupınar Üniversitesi(DPÜ) öğrencilerinden oluşan bir grup DPÜ yönetimini Sevgi Yolu'nda Karagöz Camisi önünde sloganlar atarak protesto ettiler. Dumlupınar Üniversitesi yönetimince 'tek kullanımlık şifre' sistemi için öğrenci

Eğitim-Sen üyeleri ve Dumlupınar Üniversitesi(DPÜ) öğrencilerinden oluşan bir grup DPÜ yönetimini Sevgi Yolu'nda Karagöz Camisi önünde sloganlar atarak protesto ettiler. Dumlupınar Üniversitesi yönetimince 'tek kullanımlık şifre' sistemi için öğrencilerden 32 TL'lik ücret alındığını belirten protestocular bu paranın haksız kazanç olduğunu iddia ederek, ücretin alınmaması için vatandaşlardan imza topladılar.
Eğitim-Sen üyeleri ve Dumlupınar Üniversitesi(DPÜ) öğrencilerinden oluşan bir grup DPÜ yönetimini Sevgi Yolu'nda Karagöz Camisi önünde sloganlar atarak protesto ettiler. Dumlupınar Üniversitesi yönetimince tek kullanımlık şifre sistemi için öğrencilerden 32 TL'lik ücret alındığını belirten öğrenciler bu paranın haksız kazanç olduğunu iddia ederek, DPÜ yönetimini protesto ettiler.
Protestocular, 2009-2010 bahar yarıyılı ders kayıtları için Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü'nün öğrenci bilgi sistemine geçip, ders kaydı yenileme içn tek kullanımlık şifre sistemini kullanmaya başladıklarını söylediler. Kayıt tarihi olan 3-5 Şubat tarihlerinden önce öğrencilere duyrulan sistem için hizmet bedeli olarak toplam 32 TL'nin alındığını vurguladılar.
Ücretin ödenmemesi durumumda ise öğrencilerin ders kaıytlarını internet üzerinden yapamadığını belirten Eğitim -Sen üyeleri, bu durumda öğrencilerin bizzat Kütahya'ya gelerek danışman hocalarıyla görüşerek kayıt işlemlerini tamamlamak zorunda bırakıldıklarına dikkat çektiler.
Öğrenciler:''Bu ücreti ödeyemediğimiz zaman ders notlarımızı bile öğrenmek için Kütahya'ya gelerek panolara bakmamız gerekiyor. Bu paranın alınması Anayasa'nın 42. maddesine göre ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'nun 40. maddesine göre kanunlara aykırıdır. Haksız olarak alınan bu durumu protesto ediyoruz.''dediler.
Vatandaşlardan imza toplayan grup daha sonra olay çıkarmadan dağıldı.(M:AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com