Öğrencilerden İngilizce tiyatro gösterisi

Öğrencilerden İngilizce tiyatro gösterisi
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri yabancı dillerini geliştirmek ve yabancı dil eğitimini daha eğlenceli hale getirmek üzere İngilizce tiyatro oyunu hazırladı.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri yabancı dillerini geliştirmek ve yabancı dil eğitimini daha eğlenceli hale getirmek üzere İngilizce tiyatro oyunu hazırladı.
 
Öğrenciler yabancı dillerini geliştirmek için İngilizce tiyatro oyunu hazırladı. Burası Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi İngilizce hazırlık sınıfı öğrencileri İngilizcelerini geliştirmek ve kolay öğrenip pratik yapmak için İngilizce bir tiyatro oyunu hazırladı.
 
İngilizce tiyatro oyununu diğer öğrenciler dikkat ve ilgiyle izledi. Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi İngilizce Öğretmeni Sevgi Altundilek İngilizce’nin 
kitaplardan çıkartılarak daha kolay öğretilmesinin yöntemlerinin araştırılması gerektiğini söyleyerek şunları söyledi: “Yıllardır İngilizce kitapların dışına çıkamamakta. Bizde İngilizceyi mekanik halden çıkarıp daha anlamlı hale getirmek için daha işlevsellik kazandırmak için tiyatro yolunu kullandık. Tiyatro muzip bir çocuk gibi bizim çekingenliğimizi aldı götürdü. Ve gerçekten öğrencilerimin kendine güveni geldi. Çok daha iyi işlere imza atacağına inanıyorum. Güzel bir iş yaptık. Umarım bunu Kütahya’daki yabancı dil sınıflarıyla da buluşturacağız. Bu etkinliğimizi farklı yerlerde halkla buluşturmak daha farklı kitlere ulaştırmak, böylece İngilizce üzerine farkındalık yaratmak istiyoruz.”dedi.

Öğrenciler sergiledikleri oyun ile İngilizceyi ne kadar iyi konuştuklarını da sergilemişoldular. Öğrenciler bu etkinliğin yabancı dillerinin gelişmesine katkı sağladığını düşünüyor. Bu tiyatroyu izleyen de tiyatroda oynayanda İngilizcesinin geliştiğini söylüyor. Tiyatroda oynayan Çağla İçöz isimli öğrenci şunları söyledi: “Bu okula geldiğimde İngilizce açıkçası bir turisti gördüğümde beni idare edemeyecek düzeydeydi. Ama bu tarz etkinlikler sayesinde İngilizce de güzel bir yere geldiğimi düşünüyorum. Hikayemiz küçük bir kızın başından geçenleri anlatıyor. Gayet başarılı olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bizden bu şekilde görerek diğer arkadaşlarımızda İngilizceyi öğrenirler.”dedi. 6 ay boyunca bu tiyatroyu 
hazırladıklarını söyleyen öğrenciler  en başta İngilizcelerinin kötü olduğunu bu etkinliklerle eğlenerek öğrendiklerini söylüyorlar. 

Tiyatroyu izleyen öğrenciler İngilizce’yi anlamanın çok güzel bir şey olduğunu sözlerine ekledi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com