Öğrencilerden Kortej yürüyüşü

Öğrencilerden Kortej yürüyüşü
Kütahya'da ilk ve orta dereceli okullarda 2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla kortej yürüyüşü ve tören yapıldı.

KÜTAHYA - Kütahya'da ilk ve orta dereceli okullarda 2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla kortej yürüyüşü ve tören yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerden oluşan grup, ellerinde büyük Türk bayrakları ve okulların flamalarıyla Asım Gündüz Caddesi'ndeki 30 Ağustos İlköğretim Okulu önünden yürüyüşe başladı.
''Sevgi Yolu'' diye nitelenen Cumhuriyet Caddesi'ndeki yürüyüşün Zafer Meydanı'nda sona ermesinin ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi.
İlköğretim Haftası töreni ise yeni hizmete giren Orgeneral Asım Gündüz İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.
Vali Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bektaş Aslan, , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende günün anlam önemini belirten konuşma yapıldı.
Şiirlerin okunması ve halk oyunu gösterilerinin ardından sınıfları gezen Kocatepe ve beraberindekiler, öğrencilerle sohbet edip kitaplarını teslim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com