Öğrencilerden örnek davranış

Öğrencilerden örnek davranış
Kütahya Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı Hisarcık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri kendi harçlıklarından biriktirdikleri paralarla aldıkları çanta ve kırtasiye malzemelerini 3 köydeki ilköğretim okulu ve ana sınıfında okuyan 81 fakir öğrenciye dağıtt

Kütahya Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı Hisarcık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri kendi harçlıklarından biriktirdikleri paralarla aldıkları çanta ve kırtasiye malzemelerini 3 köydeki ilköğretim okulu ve ana sınıfında okuyan 81 fakir öğrenciye dağıttılar.
Yardım organizasyonunu düzenleyen Meltem Duygu Varışlı, “ Geçen yıl yurtta kalan arkadaşımız yine bu şekilde bir yardım organizasyonu düzenlemişti. Bizlerde bu organizasyona palyaço kılığına girerek katkıda bulunmuştuk. Çocukların o günkü sevinçlerini, hüzünlerini ve yüz ifadelerini gördükten sonra böyle bir organizasyonu arkadaşım Gamze Karaçuha ile birlikte düzenlemeye karar verdik. Önce çevremizdeki öğrenci arkadaşlarımızdan yardım topladık. Bu arada öğrenci yurdumuzun yanında bulunan restauranta yemeğe gelen Emet Çok programlı Lise öğretmenlerine yardım konusunu açtık, onlarda sağ olsun büyük bir büyük poşet içerisinde yeni oyuncak verdiler. Daha sonra Kaymakamımızın, Belediye Başkanımızın ve bazı esnafların desteğiyle topladığımız 2 bin TL. İle aldığımız okul çantası, kalem, silgi, defter, pastel boya, boyama kitabı, hikâye kitabı, zekâ oyunu setleri, oyuncakları kendi ellerimizle Güldüren, Hamamköy ve Halifeler köylerindeki ilköğretim okullarında ve ana sınıfında okuyan 81 fakir öğrenciye palyaço kılığına giren diğer arkadaşlarla birlikte teslim ettik. Özellikle oyuncakları verdiğimiz ana sınıfı öğrencilerinin mutlulukları bizleri çok duygulandırdı. Bu yardım organizasyonun da bizlere her türlü desteği veren Kaymakam Mustafa Koç'a, Belediye Başkanı Mehmet Akbaş'a, ilçe esnafına, Emet Çok programlı Lisesine ve öğrenci arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah okulumuzda bu tür yardımlar gelenek haline gelir ve yıl tekrarlanır. “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com