Öğrencilerden temizlik kampanyasına destek

Öğrencilerden temizlik kampanyasına destek
Gediz Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Dünya Çevre Günü yürüyüşü düzenlendi.

Gediz Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Dünya Çevre Günü yürüyüşü düzenlendi.
İlk ve Ortaöğretim okulları temizlik kolu öğrencileri ile belediyenin tüm temizlik personeli ve araçlarının katıldığı Dünya Çevre Günü yürüyüşü belediye hizmet binası önünden başlayarak Adnan Menderes Kültür Parkı'na kadar devam etti.
Gediz Belediyesi'nin 7 yıl önce başlattığı temizlik kampanyasına destek amacıyla şehir içinde ellerindeki pankartlarla yürüyen öğrencilere, belediye temizlik personeli ile birlikte temizlik araçlarından oluşan uzun bir konvoy izledi. Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyen öğrenciler ile onları takip eden konvoya vatandaşlar tarafından büyük sevgi gösterisi yapıldı ve alkış yağmuru tutuldu.
Bütün caddelerde 'Gökyüzünün Maviliğini Yeryüzünün Yeşili ile Sevmek İstiyoruz', 'Temiz İnsan Temiz Çevre', 'Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevre İle Olur', 'Ambalaj Çöp Değildir, Ayrıştırmak Bilinçtir', 'Biz doğayı korudukça doğa da bizi korur', 'Çevreyi Nasıl Bulmak İstiyorsan Öyle Bırak', 'Çevreyi Hor Gören Geleceği Zor Görür', 'Çölleşme Dünyanın Sessiz Felaketi' gibi uyarıcı pankartlarla ilçeyi dolaşan öğrenciler, kendilerini ilgiyle izleyen birçok yetişkini hayretle düşündürdüler.
Yol boyu dizilen tüm vatandaşlara belediyenin bastırdığı Dünya Çevre Günü Temizlik Kampanyası başlıklı bir uyarı bildirisi ile Gediz Belediyesi Geri Dönüşüm Projesi'ni anlatan birer broşür dağıtan öğrencilere yürüyüşün bitiş noktası olan Adnan Menderes Kültür Parkı'nda kek ve meyve suyu ikram edildi.
Burada dinlendikten sonra bütün işyerleri ile evleri dolaşan öğrenciler, 'Yaşadığımız kenti daha güzel görmek ve bizlere daha temiz bir Gediz bırakmak istermisiniz?. Bu şehirde hep beraber yaşıyoruz. Hep beraber sevinip hep beraber üzülmüyormuyuz?. Şehrimizdeki güzel ve olumlu gelişmelerde herkesin payı varsa olumsuzluklarda da hepimizin bir katkısı yokmudur?. Temizlik konusu açıldığında gelişmiş ülkelerin cadde ve sokaklarının temizliğinden bahsedilir. Neden bizim cadde ve sokaklarımız temiz ve intizamlı olmasın?. Başımızı öne eğip caddede yürürken buruşturulup atılmış kağıtlar, poşet manzaralarıyla karşılaşmak istemiyoruz artık. Biz öğrenciler ve gençler belediyemizin başlattığı temizlik kampanyasını destekliyoruz. Sizlerinde desteğini bekliyoruz' yazılı broşürler dağıttılar.
Öğrencilerin verdiği desteği değerlendiren Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, öğrencilerin bu anlamlı desteğinden çok duygulandığını ve büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Öğrencilerin çevre temizliği konusunda gösterdikleri duyarlı davranışları için teşekkür eden Belediye Başkanı Saraoğlu, ilçe ve çevrenin temizliği konusunda öğrenciler tüm vatandaşlar tarafından getirilen önerileri ciddiyetle değerlendireceklerini belirtti.
Yürüyüşe katılan öğrenciler ise, 7 yıl önce belediye tarafından hayat geçirilen temizlik kampanyasına verdikleri desteği sonuna kadar devam edeceklerini ifade ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com