Öğrencilerden YÖK protestosu

Öğrencilerden YÖK protestosu
Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde (AÜ) bir grup öğrenci, kütüphane tabelasının üzerine ‘Ali İsmail Korkmaz Kütüphanesi’ yazılı bir afiş yapıştırdı.

Anadolu Üniversitesi’nde bir grup öğrenci, Yüksek Öğretim Kurumunun (YÖK) kuruluş yıl dönümünü protesto etmek için Edebiyat Fakültesi önünde toplandı. Grup, sloganlar atarak buradan rektörlüğe yürüdü. Rektörlük binası yakınında bulunan kütüphanenin önüne gelen öğrenciler, hazırladıkları ‘Ali İsmail Korkmaz Kütüphanesi’ yazılı afişi tabelanın üzerine yapıştırdı.

Daha sonra rektörlüğün önüne gelen grup adına açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Forum Üyesi Engin Deniz Ergin, Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden öğrenci Ali İsmail Korkmaz’ın adını üniversitede yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Ergin, “YÖK’ün değişimi, siyasal iktidarların temel gündemlerinden birisini oluşturmuştur. Gerek YÖK gerekse hükümetin amacı, sermayeyi üniversitelerde doğrudan etkin kılmak ve siyasal iktidar baskısını üniversiteler üzerinden eksik etmemektir” dedi.

Açıklama sonrasında getirdikleri müzik enstrümanları eşliğinde şarkılar söyleyen öğrenciler, olaysız dağıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com