Öğrencilere 40 Koli Yumurta Dağıtıldı!

Öğrencilere 40 Koli Yumurta Dağıtıldı!
Bu kez amaç atmak değil, yemek...

Yapılan protesto eylemleri ile gündemden düşmeyen yumurta, bu kez Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu tarafından öğrencilere atmak için değil yemek için dağıtıldı.

Halkla İlişkiler Topluluğu üyeleri, ÇOMÜ'de düzenlenen 'Sertifikalı Beden Dili Eğitimi' seminerini dinlemeye gelen öğrencilere yumurta dağıttı. Topluluk üyeleri, son günlerde yumurtalı eylem yapanlara, "Yumurta atılmaz, yenilir" mesajı verdi.

ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak katılan eğitmen ve yazar Şafak Layiç, sahneye davet ettiği öğrencilerle birlikte uygulamalı olarak beden dillinin nasıl kullanılacağını anlattı.

AK Parti'li Burhan Kuzu'dan sonra dün Çanakkale'de üniversiteli öğrencilerin Taraf Gazetesi Yazarı Roni Margulies'e yönelik yumurtalı eylemi ardından, bu kez seminerde, evlerde kalan üniversiteli öğrencilere yemeleri için yumurta dağıtıldı. Seminere verilen arada Halkla İlişkiler Topluluğu Akademik Danışmanı Okutman Gökhan Bayram, sahneye çıkarak hazırladıkları bir sürprizi açıkladı.

Bayram, önce sahneye, evlerde kalan 40 öğrenciyi davet etti. Ardından iki öğrenci tarafından taşınan ve üzeri örtülü olan bir masa sahneye çıkarıldı. Bayram, son günlerde yaşanan yumurtalı eylemlere değinerek, "Hayata bezen bir renk katmak lazım. Bu bazen bir protesto ile olabilir. Bazen güzel şeylerle olabilir. Haberleri belki izlemişsinizdir, son zamanlarda haberlerde sıklıkla ortaya çıkan bir obje var. Son olarak bizim üniversitemizden de bir grup öğrenci yumurtalı protesto yapmışlar. Elbette insanların bir protesto hakkı vardır, etmelidir de" diyerek örtüyü kaldırdığında kolilerce yumurta ortaya çıktı.

Bu sırada semineri veren Şafak Layiç ise beraberinde getirdiği şemsiyesini açarak kendisini dinleyen öğrencilere, "Ben buraya hazırlıklı geldim" diyerek espri yaptı. Salonu dolduran öğrenciler Layiç'i alkışladı.

"Yumurtalarımızı atmayalım, yiyelim" diyen Gökhan Bayram, topluluk üyeleri ile birlikte sahnedeki öğrencilere 40 koli yumurtayı dağıttı. Bayram, protestonun olabileceğini, ancak bunun farklı üslupları da olabileceğini söyledi. Bayram, "Özellikle öğrenciler için makarna ve yumurta çok önemli. Bu yumurtaları heba etmeyelim, yiyelim. Akşam bu arkadaşlar bir öğünlerini de bizden geçirsin istedik." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com