Öğrencilere biber gazlı müdahale

Öğrencilere biber gazlı müdahale
Ankara'da biber gazı kullanarak öğrencilere müdahalede bulunan polis, 11 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara'da parasız eğitim istedikleri için tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen Gençlik Federasyonu üyesi bir grup Meclis'e yürümek istedi.

Polis, yürüyüşüne izin vermediği gruba müdahale etti. Biber gazlı müdahalede bulunan polis, 11 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara'da Yüksel Caddesi'nde toplanan yaklaşık 50 kişilik Gençlik Federasyonu üyesi grup, 'parasız eğitim istedikleri için tutuklanan Gülşah ve Meral arkadaşımız serbest bırakılsın' pankartı açarak, 'parasız eğitim istemek suç değildir' ve 'parasız eğitim, sınavsız gelecek istiyoruz' sloganları atıp, Meclis'e yürümek istedi.

Yüksel Caddesi'nin çıkışına barikat kuran polis ekipleri, öğrencilerin Meclis'e yürümesine izin vermedi. Öğrencilerin barikata yüklenmesi üzerine polis ekipleri biber gazı ile öğrencilere müdahalede bulundu.

Yoğun gaz nedeniyle çok sayıda öğrenci, polis ve çevreden geçen vatandaşlar da etkilendi. Kısa süre sonra tekrar toplanan öğrenciler yürüyeşe geçmek istedi.

Polis ikinci kez biber gazlı müdahalede bulundu. Bunun üzerine öğrenciler Yüksel Caddesi'ne geçerek oturma eylemi başlattı. Aynı gruba destek vermek için Kızılay'dan Yüksel Caddesi'ne yürümek isteyen gruba ise polis müdahalede bulundu. Sloganlar atarak arkadaşların yanına gitmek isteyen 11 kişi gözaltına alındı.(SNK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com