Öğrencilere kariyer danışmanlığı semineri

Öğrencilere kariyer danışmanlığı semineri
Pazarlar Gençlik Merkezi, lise öğrencilerine yönelik Kariyer Danışmanlığı semineri düzenlendi.

Seminerine Pazarlar Anadolu Öğretmen Lisesi ve Çok Programlı Lisesi öğretmenleri ve yaklaşık 300 öğrenci katıldı.
Yazar Yeşilçavdar, stand-up tadında verdiği “Kariyer Danışmanlığı” semineriyle öğrencilerin eğlenerek çok şey öğreneceklerine vurgu yaparak, “Verdiğimiz seminer ile öğrencinin derslerinde ve özel hayatında daha başarılı olabilmesi, kendini keşfedebilmesi, güçlü ve zayıf yönlerini fark edebilmesini amaçlıyoruz. Bu program insanların zamanlarını yöneteceği, hedeflerini tayin edeceği, kendilerine dair ciddi planlar ve hayata dair hazırlıklar yapacağı bir seminer programıdır” diye konuştu.
Pazarlar Çok Programlı Lisesi konferans salonunda verilen " Kariyer Danışmanlığı " seminerinde konuşan Eğitimci Yazar Onur Yeşilçavdar, başarılı insanların engeller karşısında pes etmediklerine vurgu yaparak," Bazı şeyleri tekrar düşünerek daha kararlı bir şekilde başarıya doğru adım atabilmek için mazeretimiz olmamalıdır. İnancımız ne zaman mazeretlerimizin ötesinde oluyorsa mazeretlerin yok olduğunu görüyoruz. Bir defa karar verildikten sonra o karar esere dönüşünceye kadar tamamlanması gereken yoldur. Asla o yoldan geri dönülmez. Hedefinizi belirleyin ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşın. Hedeflerinizi belirledikten sonra diğer yapacağımız şey özgüveninizi arttırmak. Çünkü kendimize değer vermezsek, insanların da bize değer vermediğini fark edeceğiz. Kendimize inanmazsak, insanların da bize inanmadığını fark edeceğiz" diye konuştu.
Gençlik Merkezi proje koordinatörü Yüksel Akşen, proje çerçevesinde konferans, seminer ve eğitimlerin devam edeceğini belertti. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com