Öğrencilere kırtasiye yardımı

Öğrencilere kırtasiye yardımı
AK Parti Uşak Kadın Kolları Teşkilatı, 2009-2010 Eğitim Öğretim sezonunun başlaması nedeniyle Hasibe ve Mazhar İlköğretim Okulu öğrencilerine kırtasiye yardımı yaptı.

 AK Parti Uşak Kadın Kolları Teşkilatı, 2009-2010 Eğitim Öğretim sezonunun başlaması nedeniyle Hasibe ve Mazhar İlköğretim Okulu öğrencilerine kırtasiye yardımı yaptı.
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper ve Milletvekili Mustafa Çetin ile birlikte okula giden Kadın Kolları Başkanı Gülderen Arıtürk ve kadın kolları yönetimi, öğrencilere çikolata dağıtıp kırtasiye yardımında bulundu. AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, okul ziyaretinde yaptığı konuşmada eğitimde gelinen noktayı değerlendirdi. Hükümet olarak ilk ve orta dereceli okullardaki öğrencilerin kitaplarını ücretsiz temin ettiklerini ifade eden Çetin, Türkiye'deki eğitim kalitesinin uluslar arası standartlara yükseldiğini kaydetti. Öğrencilerin ve velilerin umut ve heyecan içerisinde 2009-2010 eğitim öğretim sezonuna başladığını belirten Milletvekili Çetin şunları söyledi;”Türkiye olarak son yıllarda eğitimde önemli adımlar attık. Hükümetimiz ilk ve orta dereceli okullardaki öğrencilerimizin kitabını ücretsiz olarak sıralarına koyuyor. Kalabalık sınıflardan bilgisayarlı eğitimin yapıldığı bir döneme girdik. Bu anlamda uluslar arası standartları yakaladık. İlimizde de eğitimin kalitesi her geçen yıl artıyor. Son yıllarda ilimiz ÖSS'de ilk 10'da yer alıyor. İlimizde derslik başına yaklaşık 25 öğrenci düşüyor. Bizim amacımız hem fiziksel hem eğitimde kırsal alanlardaki okullarımızı da şehir merkezindeki okulların standardına yükseltmektir. İlimizde eğitimle ilgili ciddi bir sorunumuz yok. Ancak küçük çaplı aksaklıklar var ve bunları çözmek için çalışıyoruz”dedi.
Konuşmaların ardından İl Başkanı Hilmi Alper ile Milletvekili Mustafa Çetin, öğrencilere çikolata dağıtıp sohbet etti.
Ziyaret sonunda AK Parti heyeti okul önünde öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com