Öğrencilere nevruz pilavı dağıtıldı

Öğrencilere nevruz  pilavı dağıtıldı
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, Nevruz'un Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu bildirdi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, Nevruz'un Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu bildirdi. Bir Eylül Yerleşkesinde düzenlenen etkinlikte öğrencilere Nevruz pilavı dağıtan Rektör Adnan Şişman, Nevruz'un bereket, bolluk anlamına geldiğini söyledi.
Uşak Üniversitesi Dil ve Kültürel Tasarım Kulübü öğrencileri tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde ''Geçmişten Günümüze Türk Kültüründe Nevruz'' konulu panel düzenlendi. Panelin ardından öğrencilere Nevruz pilavı ikram edildi. Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, baharın müjdecisi bolluk ve bereket anlamına gelen Nevruz'un Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Uşak Üniversitesi'nin aklın ve bilimin ışığında ilerlediğini kaydeden Rektör Adnan Şişman öğrencilere pilav dağıttı.
Prof. Dr. Adnan Şişman pilav ikramından sonra gazetecilere şunları söyledi; ''Baharın başlangıcı olarak bilinen Nevruz Türk toplumu için büyük bir önem arz eder. Öğrencilerimizi eğitim öğretimin en yorucu günlerinde bir nebze rahatlamaları, derslerin verdiği stresten uzaklaştırmak için Nevruz Aşı etkinliği düzenledik. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimize pilav ikram edip müzik eşliğinde eğlenmelerini sağladık”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com