Öğrencilere özel güvenlik dayağı

Öğrencilere özel güvenlik dayağı
Ertuğrul Günay, açılış için gittiği Pamukkale Üniversitesi'nde, alternatif açılış töreni düzenleyen öğrencilerin sloganlı tepkisiyle karşılaştı.

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yeni akademik yıl açılışı için gittiği Pamukkale Üniversitesi'nde, alternatif açılış töreni düzenleyen öğrencilerin sloganlı tepkisiyle karşılaştı.Protestocu 10 öğrenci güvenlik güçlerince kampus dışına çıkarıldı.

Kampus içindeki Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen yeni akademik yıl açılış törenine alınmadıklarını söyleyen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup öğrenci, kampus girişinde piknik tüpünde kaynattıkları yumurtaları tabaklarına koyup alternatif açılış eylemi yaptı. 'Sayenizde yumurta altın oldu. Üniversite gençliği makarna ile besleniyor haberiniz var mı?' pankartı açan öğrenciler, Bakan Günay'ın makam aracının geçişi sırasında 'Çukurca'da 24 şehit verdik, buraya ne yüzle geliyorsunuz?' diyerek protestoda bulundu.

Bakan Ertuğrul Günay'a ikinci protesto, törenin yapıldığı Kongre ve Kültür Merkezi'ne girişi sırasında yapıldı. Sloganlar atarak Bakan Günay'ı protesto eden öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Güvenlik güçleri protestocu gruptan 10 öğrenciyi yaka paça kampus dışına çıkardı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com