'Öğrencileri serbest bırakın'

'Öğrencileri serbest bırakın'
Aygün, Tunceli Üniversitesi'nde gözaltına alınan öğrenciler hakkında açıklama yaptı.

Tunceli Üniversitesi'nde ODTÜ'deki öğrencilere destek olmak amacıyla kantine afiş asmak isteyen bir grup öğrenci ile güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı.

Olaylarda, 20 öğrenci gözaltına alındı. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli Üniversitesi'nde bugün olan olayla ilgili Facebook hesabından açıklama yaptı.

İşte Hüseyin Aygün'ün o açıklaması

Bugün Tunceli Üniversitesi'nde afiş asan öğrencilerin üstüne polisleri süren rektör Durmuş Boztuğ üniversitede akademik özgürlük bulunmadığını -bizzat kendisi- göstermiştir; üniversiteler bilimsel tartışma ve eleştiri mekânlarıdır; medrese değildir; üniversite rektörleri zabıta müdürü değildir; jandarma komutanı da; eğer öğrenciler kendi rektörlerini bile eleştiremiyorsa; bir toplantıda dahi karşılarına polisler çıkarılıyorsa orada ne bilim vardır; ne de serbest tartışma ve ifade hakkı; rektör kendisine dönük eleştiriyi 19 öğrenciyi gözaltına aldırarak bastıracağını düşünüyorsa fena halde yanılıyor; ne Dersim baskıya boyun eğer; ne de polis terörüyle öğrenciler susar! Gözaltındaki öğrenciler derhal serbest bırakılmalıdır!(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com