Öğrencileri Vali Kenan Çiftçi uğurladı

Öğrencileri Vali Kenan Çiftçi uğurladı
Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı Tarafından Desteklenen ve Kütahya Emniyet Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen, "Tarihi Yerinde Görmek, Yaşamak ve Yaşatmak" Projesi Kapsamında Çanakkale'ye gidecek olan 45 Öğrenciyi, Kütahya Valisi

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı Tarafından Desteklenen ve Kütahya Emniyet Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen, 'Tarihi Yerinde Görmek, Yaşamak ve Yaşatmak' Projesi Kapsamında Çanakkale'ye gidecek olan 45 Öğrenciyi, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi uğurladı.
Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bilgilendirme ve önleme faaliyetleri kapsamında il merkezi ve ilçelerimizde “Terör ve Gençlik” konulu gençlerin üzerinde terör örgütlerinin üzerindeki emellerini, amaçlarını, yaratmış oldukları tahribatları önlemek amacıyla konferanslar verilmiş olup, bunların devamında tarihimizi yerinde görmek, yaşamak ve yaşatmak konulu proje kapsamında 45 Orta Öğretim öğrencisini Çanakkale ilimize Çanakkale şehitliğimizi gezdirmek amacıyla oradaki atalarımızın vermiş oldukları mücadeleyi yerinde görmek üzere bu projenin düzenlendiğini ifade eden yetkililer gezinin 2 gün süreceğini açıkladılar.
Yapılan ziyarette, Kütahya'da nereyi gezdiklerini ve dolaştıklarını soran, Kütahya'da Çanakkale benzeri yerlerin olduğunu ve buralarında gezilmesi gerektiğini ifade eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi; “Kütahya'nın “Kuruluştan Kurtuluşa” bir sloganı var. Çanakkale'ye gitmeden önce Çanakkale ile ilgili fazlasıyla bilgi birikimi edinin. O bilgi birikimi sizde olursa oradaki her noktayı, her adımı daha iyi anlar ve algılarsınız. Yoksa sadece gözünüzden geçen mekanlar olur. Oraları yaşayamazsınız. Yaşamak için çok iyi bilmek lazım. Bazı olaylar vardır yaşamadan anlayamazsınız” dedi.
Ziyarette İl Emniyet Müdür v. Neşet Gölcük ve öğrenciler bulundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com