Öğrencileri yakmaya karar verdiler

Öğrencileri yakmaya karar verdiler
ODTÜ'deki olayda YÖK'ü harekete geçirdiler

ODTÜ'de cemaat propagandası yapanları protesto eden öğrencilere yönelik düğmeye basıldı. Olayı ısrarla başörtüsü meselesi gibi göstermeye çalışanlar boş durmuyor. Önce okul yönetiminin müdahale etmesini isteyenler sonuç alamayınca öğrencileri YÖK aracılığıyla cezalandırmaya çalışıyor.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, "ODTÜ'de yaşananlar da asla ve asla kabul edilemez ve hiç bir şekilde müsamaha gösterilemez. Bu manada Denetleme Kuruluna da konunun her bakımdan soruşturulması talimatını verdim" dedi.

İki kız öğrenci için yakalama kararı çıkarıldı, biri gözaltına alındı. Cemaatin yurtlarına ikna etmek için okulun yurduna iftira atmasına  tepki gösteren öğrencileri okuldaki başörtülü kızları istemiyorlar diye lanse edip haberi çarpıtanlar iki öğrenciyi cezalandırmak için birbiriyle yarışıyor.

Cumhuriyet'e konuşan ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Acar da yaptığı açıklamada olayın eğitim hakkına müdahale olmadığını söyledi. Acar; "Herhangi bir öğrencimizin kılık kıyafeti nedeniyle kayıtlarda sorun yaşaması diye bir şey ODTÜ’de söz konusu olamaz. Aynı şekilde, mevcut öğrencilerimizin de kılık kıyafeti ya da görüşleri nedeniyle eğitim ve öğrenim hakkının kısıtlanması hiçbir şekilde söz konusu değil. Bu yıl 3 bin 600 öğrenci kaydettik. Bunlardan onlarcasının başı örtülüdür. Keza, halen eğitim gören başörtülü öğrencilerimiz var. Hiçbiri mağduriyet yaşamıyor. Benim görebildiğim kadarıyla fiziksel şiddet kesinlikle yok. Zaten aksini söyleyen de yok. Sözlü taciz var mı? Hakaret var mı? Ona bakıyoruz. Ama kesinlikle ‘Başörtünüzden dolayı sizi istemiyoruz’ gibi bir tavır yok orada. Zaten etrafta onlarca başı örtülü öğrenci ve veli var. Hiçbiri de böyle bir şey algılamamış.”dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com