"Öğrencilerimin eseridir"

"Öğrencilerimin eseridir"
Çevre ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği "en çevreci okul" yarışmasında, Türkiye birincisi Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki Ayazini İlköğretim Okulu oldu.


Bir yıl boyunca yaptıkları çevre temizliğini projeye dönüştüren ve uygulayan Ayazini İlköğretim Okulu öğrencileri, Afyonkarahisar'da il birinciliğinin ardından Türkiye birinciliğini de elde ettiler. Ayazini beldesindeki frig vadisini, sokak ve caddeleri temizleyerek yarışmaya katıldıklarını ifade eden Ayazini İlköğretim Okulu Müdürü Ethem Şahin, Türkiye genelinde alınan birinciliğin öğrencilerin eseri olduğunu belirtti. 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde İstanbul'da düzenlenen törenle ödül alacaklarını
belirten okul müdürü Ethem Şahin, 'en çevreci okul' olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Şahin, 250 öğrenci, 15 personel ile Ayazini İlköğretim Okulu olarak öncelikle il çapında başlayan 'en çevreci okul' yarışmasına katıldıklarını ve il birincisi olarak yarışmadan başarıyla ayrıldıklarını söyledi.
Daha sonra ülke çapında yapılan aynı yarışmada Türkiye 1.'si olduklarını belirten Şahin, şöyle konuştu: 'Yarışmaya hazırlamış olduğumuz çevremizi temizliyoruz projesi ile girdik. İlk olarak beldemizdeki sokak ve caddeleri temizledik.
Daha sonra frig vadisindeki inleri, mağaraları ve kaya mezarlarını temizledik. Bu şekilde uygulama yaptık.'
Yarışmada aldıkları ödülün kendileri ve öğrencileri acısından önemli olduğuna değinen İlköğretim Okulu Müdürü Ethem Şahin, 'Bulunduğumuz yerleri temiz tutmakla görevliyiz. Biz bu görevimizi yerine getirdik' diye konuştu.
Türkiye genelinde başarılı okulların bulundukları bölgelere ciddi anlamda katkı sağladığına da değinen Ethem Şahin, her okulda olduğu gibi kendi okullarının da bazı eksikleri olduğunu bunu da gidermek için gerekli girişimlerde bulunduklarını belirtti. Şahin, kazandıkları birinciliği tüm Ayazini halkına hediye ettiklerini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com