Öğrencilerin evlerine de karıştı

Öğrencilerin evlerine de karıştı
Erdoğan yine toplum mimarlığına girişti

Gezi Parkı'nda günlerdir bireysel özgürlüklerden, özel yaşama müdahaleden, dayatmacı anlayıştan söz edilirken ve artık bunları istemediğini haykıran bir gençlik varken Başbakan hala öğrenci evlerine müdahale eden tavırlar içinde. Katıldığı yurt açılışında konuşan Erdoğan öğrencilerin barınma probleminden bahsederken, "Öyle evler var ki, bizim muhafazakar yapımızla tamamiyle ters, ne yazık ki bazı olaylara neden oluyor" ifadelerini kullandı.

Kimsenin yaşam tarzına müdahale etmiyoruz diyerek her fırsatta kendi yaşam tarzına uymayan herşeyi 'düzeltme' girişiminde olan Başbakan öğrenci yurtlarını arttırma hedefinde olduklarını söyledi.  Erdoğan "Ne yazık ki bazı olaylara neden oluyor" diyerek neyi kastettiğini açıkça ifade etmezken ne yaşanırsa yaşansın verilmek istenen mesajı hiçbir zaman anlamayacağını da göstermiş oldu.

Erdoğan katıldığı yurt açılışında şöyle konuştu:

"Bu yıl 1 milyon 404 bin öğrencimiz kredi imkanından faydalanıyor. Aslında bu yurtlar yeterli değil. Yoğun bir şekilde yurtlarımızı yaygınlaştırıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz ev aramak suretiyle sefalet yaşamasın. Güvenli olsun. Öyle evler var ki, bizim muhafazakar yapımızla tamamiyle ters, ne yazık ki bazı olaylara neden oluyor. Ama yurtlarla, gerek başarı oranını teşvik ediyoruz. Gerekse okul hayatını yurt hayatıyla güçlendiriyoruz. Ben yurt hayatını bilen bir Başbakanınızım. Üstelik de ilkokulu bitirdiğim andan itibaren yurt hayatını yaşamış bir Başbakanım. 7 yılım o şekilde yurtlarda geçti. Aranızdaki o kültürü zenginleştirmekle, doğudan, batıdan, kuzeyden, bütün illerden gelen kardeşlerimle o 7 yıllık ortaöğretim hayıtımızı çok anlamlı kılan zenginliği yaşadık. Sevgili Gençler yurtlarınıza ilan edilen gece belli saatlerden sonra lütfen gelmeyin. Çünkü bunların hesabını biz annelerinize, ailelerinize veremeyiz. Sizler bize bu milletin emanetisiniz. Bakın üniversite harcını biz kaldırdık. Bizden önceki hükümetler neden kaldırmadı." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com