Öğrencilerin karne sevinci!..

Öğrencilerin karne sevinci!..
20 Eylül 2010'da başlayan 2010-2011 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi dün sona erdi, Türkiye'de yaklaşık 16 milyon öğrenci karne sevinci yaşarken, Kütahya'da ise 101 bin 765 öğrenci dün karnelerini alarak 15 günlük yarıyıl tatiline girdiler.

20 Eylül 2010'da başlayan 2010-2011 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi dün sona erdi, Türkiye'de yaklaşık 16 milyon öğrenci karne sevinci yaşarken, Kütahya'da ise 101 bin 765 öğrenci dün karnelerini alarak 15 günlük yarıyıl tatiline girdiler.
'BAŞARI ÇALIŞMAKLA KAZANILIR'
Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi'nde düzenlen karne töreninde konuşan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, tatilin öğrenciler için daha faydalı geçmesi için öğrencilerin bol bol kitap okuyarak tatilerini değerlendirmesi gerektiğine dikkat çekti.
Başarının ancak çalışmakla kazanılabileceğini ifade eden Vali Çiftçi; 'Başarı ancak çalışırsanız kazanırsız. Bütün başarıların altında çalışmak var, başarısızlığın bahanesi yok ancak bazı konularda uzmanlardan destek alınabilir. Gerçekten derslerinizde ve sosyal hayatınızda başarılı olmak istiyorsanız o yönde planlı ve programlı bir biçimde çalışmalısınız. 15 günlük bu yarıyıl tatilini bol bol kitap okuyarak değerlendirmelisiniz. Çünkü kitap okumak insanın gelişmesini sağlar. Atatürk savaş alanlarına bile kütüphanesini götürerek fırsat buldukça kitap okumaya gayret ederdi. Sizde başarılı olmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka kitap okumalısınız' şeklinde öğrencilere önerilerde bulundu.
'KIRIK NOTLARIN SEBEPLERİ ARAŞTIRILMALI'
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, karnesinde zayıfı olan öğrencilere ailelerinin sert davranmamalarını istedi. Şahinkaya, karneler için ailelerin çocuklarına kızmak yerine, kırık notun sebebini araştırarak, ikinci dönemde çocuklarının nasıl daha başarılı olabileceği üzerinde durmaları gerektiğini söyledi. Çocuklara bir arkadaş gibi yaklaşılması gerektiğini ifade eden Şahinkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Onlara, yanında olduğumuzu hissettirmek çok önemli. Başarısızlık istenmeyen bir olaydır. Ancak hatayı hatayla telafi etmek mümkün değildir. O yüzden çocuğunuzu kaybetmek yerine kazanmak için neler yapabileceğinizi düşünmeniz gerekir'
Kırık notlarla dolu bir karnenin hayatın sonu olmadığını vurgulayan Müdür Şahinkaya, öğrencilerin de başarılı olmanın yollarını öğrenmesi gerektiğine dikkat çekti.
-101 BİN 765 ÖĞRENCİ DÜN KARNELERİNİ ALDILAR-
2010-2011 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı dün sona erdi, örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, ilk yarıyıldaki çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alarak yaklaşık 2 haftalık yarıyıl tatiline çıktılar. Kütahya'da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri olmak üzere toplam 101 bin 765 öğrenci bugün karnelerini alarak yaryıl tatiline girdiler.
20 okul öncesi, 81 ortaöğretim ve 311 ilköğretim okulu olmak üzere; okul öncesinde 9 bin 753, ortaöğretimde 28 bin 815 ve ilköğretim okullarında 92 bin 12 öğrenci olmak üzere toplam 101 bin 765 öğrenci bugün karne alarak, iki haftalık yarıyıl tatiline çıktılar.
2010-2011 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 14 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı 17 Haziran Cuma günü sona erecek.
Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi'nde düzenlen karne törenine Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.
Konuşmların ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından karne dağıtımı sınıflarda gerçekleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com