Öğrencilerin Karne Sevinci

Öğrencilerin Karne Sevinci
2009-2010 eğitim-öğretim yılı dün sona erdi. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, dün karnelerini aldılar. Kütahya'da ise okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri olmak üzere toplam 97.236 öğrenci karnelerini aldılar. Kütahya

2009-2010 eğitim-öğretim yılı dün sona erdi. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, dün karnelerini aldılar. Kütahya'da ise okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri olmak üzere toplam 97.236 öğrenci karnelerini aldılar. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'de dün Şehitler İlköğretim Okulu'nun karne törenine katılarak;”Şimdi üç aylık bir tatil dönemine giriyiorsunuz, tatili bol bol kitap okuyarak değerlendirin”
2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı dün sona erdi. Kütahya genelinde 16 okul öncesi, 72 ortaöğretim ve 328 ilköğretim okulu olmak üzere; okul öncesinde 8.693, ortaöğretimde 25.406 ve ilköğretim okullarında 63.137 öğrenci olmak üzere toplam 97.137 öğrenci dün karne sevinci yaşayarak, üç aylık bir tatil dönemine girdiler.
2009-2010 eğitim-öğretim yılı bugün öğrencilerin karnelerinin almalarıyla birlikte sona erdi. Türkiye genelinde yaklaşık 15 milyon öğrenci karne alarak, 3 aylık bir tatile çıktı. Okulla bu yıl tanışan 1 milyon 307 bin ilköğretim öğrencisi de karne sevinci yaşadılar. Eğitim öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü (dün) tamamlandı. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için 2009-2010 yılı sınav heyecanıyla geçti. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) katıldı.
2009-2010 eğitim-Öğretim yılında; ilköğretim 6. sınıf öğrencileri, 12 Haziran'da İlköğretim 7. sınıf öğrencileri 6 Haziran'da, 8. sınıf öğrencileri'de 5 Haziran'da SBS'ye girmişlerdi. İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilerin katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ise (PYBS) 2 Mayısta gerçekleştirilmişti. Lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 18 Ocak Pazartesi günü başlayan başvurular 12 Şubatta sona ermişti.
YGS 11 Nisanda yapılmıştı. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuru tarihi 3-14 Mayıs tarihleri arasında yapılırken, LYS tarihleri de 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran olarak belirlendiği daha önceden açıklanmıştı.
Şehitler İlköğretim Okulu karne törenine katılan Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, okul birincisi olan 8/A öğrencisi Seda Simge Bahar'a karnesini ve ödülünü vererek öğrenciyi tebrik etti.
Bütün öğrencilerin muhakkak bir derste başarılı olduklarını ve başarısız öğrencinin olmadığını belirten Vali Kocatepe'de öğrencilere şu nasihatlerde bulundu:
“Üç aylık tatil dönemini çok iyi değerlendirin hem oynayın hem gezin hem arkadaşlarınızla vakit geçirin hemde bol bol kitap okuyarak kendinizi geliştirin”
Şehitler İlköğretim Okulu karne törenine Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. (Mustafa AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com