Öğrencilerin servis isyanı

Öğrencilerin servis isyanı
Kütahya'nın Parmakören Mahallesi'nde taşımalı eğitim-öğretim gören 35 öğrenciye servis tahsis edilmemesi öğrenci ve velilerini isyan ettirdi.

Kütahya'nın Parmakören Mahallesi'nde taşımalı eğitim-öğretim gören 35 öğrenciye servis tahsis edilmemesi öğrenci ve velilerini isyan ettirdi.
Bir süre önce köy iken mahalle olan Parmakören'de 6, 7 ve 8. sınıfı öğrencisi 35 öğrenci, servis olmaması sebebiyle 3,5 kilometre mesafedeki Atatürk İlköğretim Okulu'na yaya olarak gidip geliyor. Öğrenci velileri, Parmakören'le birlikte 19 köyün mahalle olduğunu, ancak Perli, Sofu, Kırgıllı, Çalca ve Yenibosana mahallelerindeki öğrencileri hala servisle gidip geldiğini belitti. Veliler, Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkililerinin kendilerine neden böyle bir arımcılık yaptığına bir anlam veremediklerini ifade etti.
Mehmet Kırçıman, Hasan Nazlı ve Zeliha Denli isimli öğrenci velileri, 'Mahallemizdeki okulda 1'den 5'inci sınıfa kadar eğitim-öğretim veriliyor. Yeterli sınıf olmaması sebebiyle 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri mahallemize 3,5 kilometre uzaklıkta bulunan Akkent mahallesindeki Atatürk İlköğretim Okuluna gidiyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Parmakören'in artık mahalle olduğu ggerekçesiyle servis verilemeyeceğini belirtiyor. Ancak, bizimle birlikte çok sayıda köy de mahalle oldu. Bunların serviseri hala devam ediyor. Bu ayrımcılık niye? Yetlilerinin bu soruna bir çözüm üretmesini istiyoruz' dedi.
Veliler, Atatürk İlköğretim Okulu'nda taşımalı eğitim-öğretim gören öğrencilere öğle yemeği verdiğini, ancak Parmakören'den gelen öğrencilere 'mahalleli' olduğu gerekçesiyle yemek verilmediğini belirtti. Bu arada, öğrenci velileri, topladıkları 100'e yakın imzayı Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya kargo yoluyla göderdiklerini söyledi.
Öğrenciler, 'Artık yetkililler bizim servis meselesimizi çözsün. Yoksa okula gitmeyeceğiz' şeklinde konuşarak tepkilerini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com