Öğrencilerin tasarladığı ürünler sergilendi

Öğrencilerin tasarladığı ürünler sergilendi
Kütahya'da, ilk ve ortaöğretim okulları bir yıl boyunca Teknoloji Tasarım Sanat Dersleri'nde yaptıkları tasarımları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yıl sonu sergisinde sundular.
Kütahya'da, ilk ve ortaöğretim okulları bir yıl boyunca Teknoloji Tasarım Sanat Dersleri'nde yaptıkları tasarımları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yıl sonu sergisinde sundular. 
Öğrencilerin yaptığı robotlar, hidrojenle çalışan araba, çini üzerine ebru gibi tasarımlar beğeni topladı.
Sergi açılışını yapan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi açılışta yaptığı konuşmada, serginin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, Kütahya'da göreve başladığında bazı hayallerinin olduğunu ve o hayallerinin gerçekleştiğini söyledi.
Çocukların, teknoloji tasarımı da küçükten başlayarak gelişmeye başlaması gerektiğini dile getiren Vali Çiftçi, "Çocuklarımız teknoloji tasarımında en küçükten bunları üretmeye başlasınlar, geliştirmeye başlasınlar. Bunlara şimdiden başlarlarsa ilerde devasa yatırımlar yaparlar ve ülke ekonomisine, ilimizin ekonomisine çok ciddi katkıda bulunurlar. O yüzden bizim için teknoloji tasarımı çok önemli.Bir diğer konu çocuklarımızın biz özgüvenlerini artmasını istedik. Yaptıklarını okulda sergiliyorlar öğretmenleri görüyorlar, velileri görüyor. Ama biz arzu ettik ki bunları halkımıza göstersinler, halkın içerisinde olsun. Şu anda Kütahya’nın atardamarı dediğimiz sevgi yolunda çocuklarımızın kendi ürettikleri eserleri el birliği ile göreceğiz. Hem çocuklarımız bunları sergileyecek hem buradan geçen Kütahyalılar görecek. Hem öğretmenlerimiz, hem de öğrencilerimiz öz güvenlerini burada göstermiş ve sergilemiş olacaklar" dedi.
Velilerinde bu işin içine girmesini çok arzu ettiklerini ifade eden Vali Çiftçi, “Bizim eğitim sistemimizin olmazsa olmaz dediğimiz 3 saç ayağından bir tanesi velilerin artık eğitimin içinde olmasını arzu ettik. Görüyorum ki şuanda velilerimiz de eğitim öğretimin bizahati içerisinde. Artık destek veren, katkı veren, gönül veren, onlarla muhabbet eden bir sistem haline gelmiş. Aslında sayılabilecek bir sürü alan var. Bütün bunlar bizim hayallerimiz ve bu hayallerimiz bugün burada gerçekleştiğine el birliği ile hep beraber şahit oluyoruz. Bu vesile ile bu konuda emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize, velilerimize ve Kütahyalılarımıza katkı verdiklerinden dolayı hassaten teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz öpüyor ve kucaklıyorum" diye konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de emeği geçen öğretmenlere teşekkür ederek, sergide çocukların gelecek tasavvurunu görme imkanına kavuşacaklarını anlattı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com