Öğrencilerin yazdığı kitabın geliriyle okul yaptırılacak

Öğrencilerin yazdığı kitabın geliriyle okul yaptırılacak
Ağrı Valiliği'nce 2013 yılında "Benim Annem Toprak Gibi Kadın" ve "Benim Babam Ağrı Dağı Gibi Adam" adı altında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öykülerden hazırlanan kitabın satışından elde edilecek gelirle okul yapılması planlanıyor

Ağrı Valiliği'nce 2013 yılında "Benim Annem Toprak Gibi Kadın" ve "Benim Babam Ağrı Dağı Gibi Adam" adı altında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öykülerden hazırlanan kitabın satışından elde edilecek gelirle okul yapılması planlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmalarda dereceye giren 26 öykünün yer aldığı kitap, İstanbul'da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT), "Kitabımı yazdım okulumu yaptırıyorum" sloganıyla satışa sunuldu.

Belediye Başkanı Hasan Arslan ile Ağrı standını ziyaret eden Vali Mehmet Tekinarslan, Anadolu insanının hem duygusal hem de üretken olduğunu, güzel şeyler ortaya çıkarmak için imkan vermek ve üretimin önünü açmak gerektiğini söyledi.

Başlangıçta "Anneler ve Babalar Günü"nü daha iyi anmak, anlamlandırmak ve bu vesile ile çocukların duygularını, hayal güçlerini görmek için düzenledikleri yarışmalarda ortaya çıkan sonucun bu fikri geliştirmeyi zorunlu kıldığını ifade eden Tekinarslan, şöyle devam etti:

"Bu anlamlı günler dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öyküleri dinlerken, salondaki herkes duygulandı. Çoğu kişi gözyaşlarına hakim olamadı. Bu duygu yüklü ve başarılı öyküleri derlemek istedik. Sonra da bu fikri geliştirerek satıştan gelen gelirle okul yaptırmayı planladık. Fuarla birlikte satışına başlanan kitapları Ağrılı olsun olmasın ulaşabildiğimiz hayırseverlerimize, iş adamlarımıza öneriyoruz. Hedeflenen sonuca ulaşması için çalışıyoruz. Bu bir ilk olacak ve çocuklarımızın emeği ile yine çocuklarımıza eğitim hizmeti verecek bir eser ortaya çıkacak."

Muhabir: CEMİL KARİP
Yayınlayan: Yücel Velioğlu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com