Öğrencilerin yol çilesi alt geçitle çözülecek

Öğrencilerin yol çilesi alt geçitle çözülecek
Samsun'un Havza ilçesinde tren yolunun kenarlarına güvenlik duvarı yapılması nedeniyle yaklaşık 2 kilometre yürüyerek okullarına ulaşabilen öğrenciler için alt geçit yapılıyor- TCDD tarafından yapılan alt geçit çalışması dolayısıyla Sivas- Amasya-Sams

Havza ilçesinde tren yolunun kenarlarına güvenlik duvarı yapılması nedeniyle yaklaşık 2 kilometre yürüyerek okullarına ulaşabilen öğrenciler için alt geçit yapılıyor. Çalışmaları izleyen öğrenciler ise okullarına artık kısa yoldan ulaşabilecek olmanın sevincini yaşıyor.

19 Mayıs Mahallesi'ndeki Mehmet Öngel İlkokulunun önünden geçen demir yolu nedeniyle okullarına ulaşabilmek için fazladan 2 kilometre yürümek zorunda kalan öğrencilerin çilesi, alt geçitle sona erecek.

Söz konusu alanda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından alt geçit çalışmalarına başlandı.

Havza Belediyesinin de destek verdiği çalışmaları takip eden İnönü Mahallesi muhtarı Abdurrahman Teber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnönü Mahallesi Anar Sokak'ta yapımına başlanan yaya alt geçidi ile demir yolu çevresindeki duvar nedeniyle yaklaşık 100-150 metre uzaklıktaki okula ulaşmak için 2 kilometre yürümek zorunda kalan öğrencilerin artık daha kısa yoldan, güvenli şekilde okullarına ulaşabileceklerini söyledi.

TCDD tarafından tren yoluna yapılan güvenlik duvarıyla 19 Mayıs Mahallesi ile İnönü Mahallesi'nin irtibatının koptuğunu, bundan da en büyük zararı 19 Mayıs Mahallesi'ndeki Mehmet Öngel İlkokuluna giden öğrencilerin gördüğünü belirten Teber, "Öğrencilerimizin can güvenliği ve okula kısa sürede ulaşmasını sağlayacak geçit için Havza Belediyesi ve TCDD'ye yapmış olduğumuz müracaatlar olumlu karşılandı ve alt geçit inşaatına başlandı. Öğrencilerimiz artık okullarına daha güvenli ve kısa sürede ulaşacak. Sesimize kulak vererek alt geçidi yapan yetkililere teşekkür diyorum" dedi.

Çalışmaları merakla izleyen öğrenciler ise alt geçidin okul yolunu kısaltacağı için sevinçli olduklarını ifade ettiler.

Alt geçit inşa çalışmalarında her biri 20 ton olan 3 büzü yerleştirmek için Sivas-Amasya-Samsun tren seferleri geçici olarak trafiğe kapatıldı. Dev büzler Sivas'tan getirilen 125 tonluk vinç ile yerine yerleştirildi. İşin kısa sürede bitirilmesi amacı ile TCDD ve Havza Belediyesinden 80 kadar işçi aralıksız çalışıyor.

AA muhabirinin TCDD yetkililerinden aldığı bilgiye göre alt geçitlerin daha güvenli olduğu, bu sebeple hemzemin geçit taleplerinin TCDD tarafından uygun görülmediği ifade edildi. TCDD tarafından yapılacak alt geçidin çevre düzenlemesi ve bağlantı yolları ise Havza Belediyesince yapılacak.

Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Faruk Çörekçioğlu, TCDD yolcularının mağdur olmaması için çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü kaydetti.

Muhabir: Özgür UYAROĞLU
Yayınlayan: Orhan Topal

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com