Öğrencilerin zorla inşaat işçisi gibi çalıştırıldığı iddiası

Öğrencilerin zorla inşaat işçisi gibi çalıştırıldığı iddiası
Uşak'ta, bir ilköğretim okulunda inşaat işçisi gibi harç kardırılarak çalıştırıldığı iddia edilen öğrenciler ile velileri iddialara tepki gösterdi. Okul yönetiminin kendilerini zorla çalıştırmadığını öne süren öğrenciler, "Biz kendi isteğimizle çalıştık

Uşak'ta, bir ilköğretim okulunda inşaat işçisi gibi harç kardırılarak çalıştırıldığı iddia edilen öğrenciler ile velileri iddialara tepki gösterdi. Okul yönetiminin kendilerini zorla çalıştırmadığını öne süren öğrenciler, 'Biz kendi isteğimizle çalıştık' dedi.
Uşak merkezinde bulunan Mehmet Sadık Boz İlköğretim Okulu'nda yaklaşık 5 ay önce öğrencilerin inşaat işçisi gibi çalıştırıldığı iddia edildi. Öğrencilerin zorla çalıştırıldığını iddia eden bir veli, öğrencilerin, okul bahçesinde harç kararken cep telefonuyla görüntülerini çekti. Cep telefonu ile çektiği görüntüleri gazetecilere dağıtan veli, konuyla ilgili Uşak Valiliğine şikayet dilekçesi yazdığını bildirdi.
Okul bahçesinde zorla inşaat işçisi gibi çalıştırıldıklarına yönelik haberlerin yayılması üzerine iddiaları yalanlayan öğrencilerle bazı veliler duruma tepki gösterdi. Çocukların zorla çalıştırılmadığını ve söz konusu işin birkaç saat sürdüğünü ifade eden Okul Aile Birliği Başkanı Süleyman Kocatepe, 'Uşak Belediyesi okulumuzun bahçesine asfalt döktü. Daha sonra bahçedeki küçük işler için öğrencilerimizden bazıları birkaç saatliğine velilerin bilgisi dahilinde harç karıp çalıştı. Bir öğrencimiz bu çalışma anını cep telefonu ile çekip babasına vermiş. Veli bu görüntüleri daha sonra gazetecilere dağıtmış. İddia edildiği gibi öğrencilerin zorla çalıştırılması söz konusu değil' dedi.
Okul bahçesinde zorla çalıştırıldığı iddia edilen öğrencilerin birinin velisi olduğunu söyleyen Özcan Çelik de 'Çocuklarımızın zorla çalıştırıldığı iddiası doğru değil. Okul bahçesindeki küçük işler için bizim bilgimiz dahilinde çocuklarımız birkaç saat öğretmenlerine yardımcı oldu. Okul bahçesine ağaç dikip harç kardılar. Bunun farklı yönlere çekilmesini doğru bulmuyoruz' dedi.
Yaklaşık 5 ay önce meydana gelen olayda harç karıp zorla çalıştırıldığı iddia edilen öğrenciler A.B., U.G., M.D. ve A.Ç. ise okul müdürünün ve öğretmenlerin kendilerini zorla çalıştırmadığını ifade etti. Kendi istekleriyle birkaç saat okul bahçesinde öğretmenlerine yardım ettiklerini söyleyen bir öğrenci, 'Bu olay Kasım ayında oldu. Öğretmenlerimiz bizi zorla çalıştırmadı. Biz kendi isteğimizle öğretmenlerimize yardım ettik' dedi
Bu arada İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün olayla ilgili açtığı idari soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com