Öğrencilerinden İça'ya ziyaret

Öğrencilerinden İça'ya ziyaret
Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde yer alan öğrenci evlerinde kalacak öğrenciler Belediye Başkanı Mustafa İça'yı ziyaret ettiler.

Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde yer alan öğrenci evlerinde kalacak öğrenciler Belediye Başkanı Mustafa İça'yı ziyaret ettiler.ü
Belediye Encümen Salonunda gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Mustafa İça, “Belediyemiz Sosyal Tesislerinde yer alan öğrenci evleri ile ilgili yeni bir yapılanma içerisindeyiz.
Belediyemiz burada ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek anlamında konaklama imkânı verecektir.
Bu anlamda bu sene ilk olarak 24 bayan öğrencimiz ve 6 erkek öğrencimiz olmak üzere 30 öğrencimizi bu imkânlarımızdan yararlandıracağız” şeklinde konuştu.
Dumlupınar Üniversitemizde öğrenim görecek ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi belirlemede kriterin objektif olabilmesi için doğrudan doğruya Kredi Yurtlar Kurumuna müracaat ettikleriini ifade eden İça, “Onlardan bizim şartlarımıza uyabilecek öğrencileri seçmelerini istedik.
Devletimizin belirlediği kurallar, kamu vicdanında en uygun kriterler olacaktır. Çocuklarımızın, Belediyemizin bu imkanından başarılı oldukları sürece mezun oluncaya kadar yararlanmalarını istiyoruz”dedi.
Belediye Sosyal Tesisleri'nde başlatılan imkanların genişleterek, 30 olan öğrenci sayısını 60'a çıkartmak için bu sene bir çalışma daha yapacaklarını ifade eden İça, “Çocuklarımızın bizlere emanet edilmiş olduğu süre zarfında ailelerinin çok daha rahat olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Öğrenci kardeşlerimize öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com