Öğrencilerinden Kutlu Doğum Haftası programı

Öğrencilerinden Kutlu Doğum Haftası programı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.
Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliğine İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, Özel İdare Müdürü Ahmet Erdoğan öğrenciler ve velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Kur'an-ı Kerim ve Meali okudu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz gecede yaptığı konuşmada, “Peygamber Efendimiz'in (SAV) dünyaya gelişinin yıldönümü bizler için büyük önem taşıyor. Hz. Muhammed (SAV)'in örnek yaşantısının anlam ve önemini anlamamız lazım. Bu, her Müslüman'ın önde gelen görevidir. O'nun bıraktığı emaneti yaşatmalıyız. O, alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. O'na layık bir şekilde yaşamalıyız “ dedi.
Kutlu Doğum Haftasında Peygamber efendimizin örnek yaşamını topluma bir kez daha hatırlatmanın görevlerinden birisi olduğunu söyleyen İmam Hatip Lisesi Müdürü Uğur Azak, “ İmam Hatip Lisesi olarak amacımız, öğrencilerimizin sosyalleşmesini sağlamak, Hisarcık İmam Hatip Lisesinin tanıtımını yapmak, bundan sonra bu tür etkinliklerin sayısını arttırarak halkla daha iyi kaynaşmaktır. Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum “ diye konuştu.
Kutlu Doğum Programı, okulun İlahi Grubu öğrencilerinin seslendirdiği ilahiler ve şiirlerle devam etti. Öğrencilerin, seslendirdiği şiir ve ilahiler izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Program, okunan dua ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com