"Öğrencimize yapılan hareketlere seyirci kalmayacağım. Olayın takipçisiyim"

"Öğrencimize yapılan hareketlere seyirci kalmayacağım. Olayın takipçisiyim"
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, karnesini almaya başörtülü giden bir öğrenciye öğretmenlerinin hakaret ettiği iddiasıyla ilgili, "Öğrencimize yapılan hareketlere seyirci kalmayacağım

MANİSA - MANİSA (İHA) – AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, karnesini almaya başörtülü giden bir öğrenciye öğretmenlerinin hakaret ettiği iddiasıyla ilgili, "Öğrencimize yapılan hareketlere seyirci kalmayacağım. Olayın takipçisiyim" dedi.

Özdağ, yaptığı açıklamada, durumu öğrenir öğrenmez Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’u aradığını ve Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz’ün talimatıyla soruşturma başlatıldığını belirterek, “İnsanlarımızı başı açık başı kapalı, kısa etekli, uzun etekli, inançlı inançsız gibi tasvip etmeye kimsenin hakkı yok. İnsanlar mezhepleriyle, kimlikleriyle, kıyafetleriyle tasvip ve takdim edilmezler. İnsanlar insanlıklarıyla, dürüstlükleriyle takdim edilirler. Türkiye bunları aştı zannediyorduk, ama birilerinin hala aynı yerde olduklarını gözlemliyoruz. Türkiye demokratik hukuk devletidir. Bu hukuk devletinde de bu olayla ilgili hukuki işlem başlamıştır. Öğrencimizin ailesi emniyete giderek suç duyurusunda bulunmuştur. Ben de bir Manisa milletvekili olarak bu işi sonuna kadar takip edeceğim ve gereğinin yapılmasını sağlayacağız” dedi.

“Manisa Murat Germen İlköğretim Okulu'nda eğitim öğretim dönemi sona erdikten sonra bir öğrencimizin karnesini alması esnasında bazı öğretmenler tarafından taciz edilmesi ve hakarete uğraması kabul edilir bir durum değildir” diyen Özdağ, şunları kaydetti:

“Bu durum Türkiye’de daha hala birilerinin farklı fikirlere, farklı inançlara tahammül etmediğini gösteriyor. Oysaki farklılığımız bizim zenginliğimizdir. İnsanlar kıyafetleriyle tasvip edilmezler. İnsanlar bilgileriyle, ahlaklarıyla tasvip edilirler. Küçük bir kız öğrenciye böyle bir muamele yapan kişinin pedagojik durumunun sıkıntılı olduğu görülmektedir. Bu iddiaları ciddi bir şekilde incelemekteyiz. Bu konuyla ilgili bizzat telefon açarak, milli eğitim müdürümüzle görüştüm. Bu konuyla ilgili olarak Sayın Valimiz soruşturma izni vermiştir. Takibat ve incelemeler sonucunda müfettişler gereğini yapacaklardır. Artık Türkiye demokratikleşmeli, özgürleşmelidir. Hala kör ideolojiyle, alt gözlüğüyle olaylara bakmak doğru değildir. Orada olaylara karışan öğrencimize hakaret ettiği bahsedilen öğretmenlerimizi bir daha düşünmeye ve bu öğretmenler hakkında da milli eğitimin, valiliğin gereğini yapmasını bekliyoruz. Gereği yapılmalıdır. Bu olayın bizzat takipçisiyim. Bu tür olaylara asla müsamaha etmeyeceğiz. Bu tür olayların özellikle Manisa’da cereyan etmesini kabul edilemez bir durum olarak görüyorum. Yine üzerine basarak vurguluyorumki; Sonuna kadar bu olayı takip edeceğim. Bu yüzden herkesi görevini layıkıyla yapmaya davet ediyorum. Bu tür düşünceler içerisinde olanları da bu düşüncelerinden vazgeçmeye çağırıyorum.”

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com