Öğrenciyi Şehirden Koparır!

Öğrenciyi Şehirden Koparır!
Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüsü alanında imar planı yapımı ile ilgili gündem maddesi, Kütahya Belediye Meclisi'nde gerginliğin yaşanmasına sebep oldu. İmar düzenlemesinde bazı bölgelerin "ticari alan" olarak gösterilmek istenmesine bazı meclis ü

Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüsü alanında imar planı yapımı ile ilgili gündem maddesi, Kütahya Belediye Meclisi'nde gerginliğin yaşanmasına sebep oldu. İmar düzenlemesinde bazı bölgelerin 'ticari alan' olarak gösterilmek istenmesine bazı meclis üyeleri, üniversite öğrencisinin ticari anlamda şehirden kopmasına neden olabileceği gerekçesiyle karşı çıktı. Buna rağmen onaylanan imar planına 'askı süresinde' itiraz edilmesi bekleniyor.

Önceki gün yapılan Kütahya Belediyesi Meclis Toplanıtsı tartışmalara sahne oldu. Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde imar planı düzenlemesiyle bazı bölgelerin ticari alan olarak gösterilmek istenmesine, bazı üyelerin karşı çıkmasına rağmen onay verildi.
Kampüs alanında ilave mevzii imar planı değişikliği konusunun müzakeresi sırasında, onaylanmasının Kütahya esnafı açısından yanlış bir karar olduğuna inanan bazı meclis üyelerinin itiraz etmesiyle karşıt görüşlü üyeler arasında hararetli tartışmalar yaşandı. Üniversite kampüsünde bazı bölgelerin 'ticari alan' olarak imarlaştırılmasının öğrencinin şehirden kopmasına sebep olacağı görüşünü savunan üyelerin itirazına rağmen, oy birliği ile olmasa da oy çokluğu ile karar onaylanmış oldu. Bunun üzerine bazı üyelerin karara 'askı süresinde' itiraz etmek suretiyle bir sonraki meclis toplantısında kararın iptal edilip tekrar oylamaya sunulmasını sağlayacakları öğrenildi.
Gazetemize açıklama yapan bazı muhalif üyeler, Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin Kütahya esnafı için önemli müşteri potansiyeli oluşturduğunu vurguladılar. Üniversitenin içinde alış veriş merkezlerine ve ticari yapılanmaya müsaade edilmesiyle birlikte öğrencilerinin ticari anlamda şehirden kopacaklarını, bunun da Kütahya esnafını olumsuz yönde etkileyeceğini ifade ettiler.
Askı süresinde itirazla birlikte iptal edilecek ve 'Kütahya esnafının aleyhine olacak' böyle bir karara, bir sonraki meclis toplantısında üye çoğunluğunun 'evet' dememesi bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com