Öğretim üyesinin infazına 6 gözaltı

Öğretim üyesinin infazına 6 gözaltı
Elazığ'da, Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in arazide toprağa gömülü halde bulunmasıyla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in merkeze bağlı Gümüşkavak Mahallesi'nde arazide toprağa gömülü vaziyette bulunmasının ardından polis ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, 6 kişi gözaltına alındı.
Zanlıların sorgularının sürdüğü bildirildi.

6 GÜN SONRA CESEDİNE ULAŞILDI

Elazığ'da dün bir ihbar üzerine merkeze bağlı Gümüşkavak Mahallesi'ndeki arazide kazı çalışması yapan ekipler, 6 günden beri kendisinden haber alınamayan Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in cesedine ulaşmıştı. Boynunda iz olduğu belirtilen Gürateş'in kasığından silahla vurulduğu bildirilmişti. Cesedi boş arazide bulunan Doç. Dr. Bilgin Gürateş’in ’tefeci kurbanı’ olduğu ortaya çıktı.

CESEDİ ÇEKYAT İÇİNDE ÇIKARMIŞLAR

Poliste detaylı sorguya alınan şüpheliler, Doç. Dr. Gürateş'i öldürdüklerini itiraf edip, gömdükleri yeri polise gösterdiği ortaya çıktı. R.Y.'nin bürosuna girdikten sonra çıkışı güvenlik kameralarında tespit edilmeyen Doç. Dr. Gürateş'in, büroda öldürüldüğü ve cesedinin büroda tutulduktan sonra hiç kimsenin fark etmemesi için çek yat içine konularak mobilya değişimi yapılıyormuş gibi iş merkezinden çıkarıldığı belirlendi.

TEFECİLER 1.5 MİLYON İSTEDİ

Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in Antalya'da ortak olduğu bar işletmesini genişletmek için barın yanında bulunan bir araziye 1 milyon 200 bin liraya satın aldığı öne sürüldü. İddiaya göre, Doç. Dr. Gürateş ve ortağı, aldıkları arazinin bedelinin 400 bin lirasını ödedikten sonra, kalanı için de senet verdi. Ancak ödeme güçlüğüne giren Doç. Dr. Bilgin Gürateş ve ortağının çekleri iddiaya göre tefeci ve çek senet mafyasının eline geçti. Tefeciler, Doç. Dr. Gürateş'in ortağına giderek, borçlarını ödemediklerini ve 800 bin olan borçlarının 1 milyon 500 bin liraya çıktığını söyleyip tehditle bu parayı ödemesini istedi.

ŞİMDİ DE SENİN ELİNE Mİ DÜŞTÜM

İddiaya göre tefeciler Doç.Dr. Bilgin Gürateş ile irtibat kurarak paranın ödenmesini istedi. Zor durumda kalan Doç. Dr. Gürateş, bu kişilerden kurtulmak için Elazığ'da müteahhitlik yapan R.Y.'den yardım istedi. R.Y. de, Doç. Dr. Gürateş'e yardım edeceğini söyleyip, kendi koruması altına aldığına söyledi. Ancak, bir süre sonra R.Y. de Doç. Dr. Güretaş'i tehdit ederek sürekli para aldı. Bunun üzerine Doç. Dr. Gürateş, R.Y.'ye, "Ben senden yardım isterken, şimdi de senin eline mi düştüm. Artık para vermeyeceğim" dedi.

R.Y. de bunun üzerine bürosuna çağırdığı Doç. Dr. Bilgin Gürateş ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında elleri ve ayakları bağlanıp, boynuna ip geçirilen Doç. Dr. Gürateş, kasığından vurularak öldürüldü. Cesedi ise bürodan bir çek- yat içine konularak gizlilik içinde götürüldüğü Gümüşkavak Mahallesi'nde boş bir araziye gömüldü.

Doç. Dr. Bilgin Gürateş'in öldürülmesinin ardından Elazığ'da gözaltına alınan 7 kişinin sorgusu sürerken, polis soruşturmayı Antalya'ya da kaydırdı. Antalya'da Doç. Dr. Gürateş'in borçlandığı kişiler üzerinde de çalışmaların sürdüğü öğrenildi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com