Öğretmen Evi inşaatı ödenek kurbanı oldu

Öğretmen Evi inşaatı ödenek kurbanı oldu
Kütahya'nın termal zengini ilçesi Simav Eynal Kaplıcalarında Mayıs-2008'de dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından temeli atılan Türkiye'nin ilk ve tek termal Öğretmen Evi inşaatı ödenek kurbanı oldu.

Kütahya'nın termal zengini ilçesi Simav Eynal Kaplıcalarında Mayıs-2008'de dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından temeli atılan Türkiye'nin ilk ve tek termal Öğretmen Evi inşaatı ödenek kurbanı oldu.
Ödeneksizlik yüzünden 3 yıldır kimsenin uğramadığı Öğretmen Evi inşaatı kaderine terk edildi, sorumsuz kişilerin demir ve kereste kalıplarını çaldığı temelin bomboş görüntüsü görenleri şaşkına çeviriyor.
3 milyon lira proje bedelli inşaatın hızlandırılması için dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, temel atma esnasında Ankara'ya döner dönmez 250 bin lira ödenek göndereceğini söyledi. Bakanın gönderdiği 250 bin liralık ödenek Kütahya'dan Simav'a gelemedi.
İnşaatı hızlandırmak için Milli Eğitim Bakanlığının kapısını aşındıran siyasilerle yöneticiler Bakanlığın Öğretmen Evlerine ödenek çıkarmama engeline takılınca ne yapacaklarını şaşırdı.
Soruna çözüm bulmak için çırpınan yöneticiler bu kez Öğretmen Evi inşaatı yerine bünyesinde 34 oda, 1 engelli odası, 11 suit oda, yemek salonu, 150 kişilik seminer salonu,1 spor salonu,, 1 kütüphane, 1 fuaye salonu, 1 sergi salonu, 150 kişilik çok amaçlı salon, 250 kişilik konferans salonu, Türk hamamı ve kuaför salonu bulunan 3 katlı 3 bloktan oluşan sosyal tesis projesi hazırlattı
Bu kez de projeyi uygun bulan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ihaleye çıkmak için Milli Eğitim Bakanlığından 3 milyon liralık ödenek beklemeye başlayınca 3 yıldır yanına kimsenin uğramadığı Türkiye'nin ilk ve tek termal Öğretmen Evi inşaatı kaderine terk edildi.
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçenin termal turizm alanında tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inandığı yatırımın bir an önce tamamlanması için 3 yıldır ellerinden gelen desteği sağladıklarını, bundan sonra da üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını kaydetti.
Karahan,” Özellikle eğitim camiasının yararlanacağı sosyal tesis için arazilerin son derece kıymetli olduğu Eynal Kaplıcaları bölgesinde 5 bin metrekarelik bir alanın tahsisinde Milli Eğitim Bakanlığına elimizden gelen kolaylıkları gösterdik.
Belediye olarak dün olduğu gibi bundan sonra da alt yapı hizmetlerinde her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Yeter ki Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Tesis olarak onayladığı bu önemli yatırıma ödenek sağlasın. Bizlerde elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Çünkü bünyesinde pek çok sosyal amaçlı bölümlerin yer alacağı termal tesis yapıldığında eğitim camiasının yanı sıra Türkiye'nin önemli isimlerini de ağırlayacak. Simav'ın tanıtımına önemli katkılar sağlayacak ” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com