Öğretmene saldıran sanığa, başka suçlardan 12 yıl hapis

Öğretmene saldıran sanığa, başka suçlardan 12 yıl hapis
Erzurum’un Pasinler İlçesi’nde Türkçe öğretmeni 24 yaşındaki A.K.’ye tecavüz girişiminde bulunarak ağır yaralayan 25 yaşındaki K. N.’nin, ilçede iki kızı daha tecavüz etmek için kaçırdığı ortaya çıktı.

K. N., 16 yaşındaki G.D. ile 23 yaşındaki N.T’yi, ’kişi hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçundan Pasinler Asliye Ceza Mahkemesi tarafından toplam 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. A.K.’ye saldırıdan hakkında ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istenen sanığın, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılaması ise devam ediyor.
 
Pasinler’deki Milli Egemenlik İlköğretim Okulu’nda öğretmen A.K., 6 Nisan 2011 günü ders bitiminde eve giderken iki kişinin saldırısına uğradı. Tecavüze karşı direndiği için bıçaklı ve taşlı saldırıda ağır yaralanan A.K. kanlar içinde kalırken, olay yerine 100 metre uzaklıktaki anneannesinin evine giderek yardım istedi. Ambulansla Erzurum’a kaldırılan A.K., Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım altına alındı. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’ye bağlı Cinayet Masası’ndan oluşturulan 15 kişilik özel ekip tarafından yakalanan fırın işçisi K.N.dan DNA testi için çeşitli örnekler alındı. DNA örneklerinin kendisine ait çıkması üzerine Narmanlı 4 Mayıs 2011 gecesi işsiz olan arkadaşı Ümit Aydemir ile birlikte yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
K. N. ve Ü. A. hakkında Erzurum 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Kasten öldürmeye teşebüs, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak’ amacıyla ağırlaştırılmış ömür boyu, ’Nitelikli yağma, hürriyetten yoksun bırakma, cinsel saldırı’ suçlarından da 19 ile 32 yıl arasında hapis cezası istendi.
 
DAHA ÖNCE DE 2 KIZI KAÇIRMIŞ
 
Tutuklu iki sanığın öğretmen A.K.’ye saldırı davası sürerken, Kadir Narmanlı’nın daha önce de ilçede iki genç kızı tecavüz etmek için kaçırdığı ortaya çıktı. Pasinler’de üniversitede okuyan N.T., 21 Mayıs 2011 günü okuldan yurda giderken K. N.’nin kendisine saldırarak ağzını kapattığını belirterek, "Saçımdan tuttu sürükleyerek boş araziye götürdü. Olay yerinde bayılmışım" dedi.
 
G.D. de, 14 Ocak 2011’de K.N.nın bıçak çekerek kendisini zorla metruk bir binaya götürdüğünü anlatarak, "Saçlarımdan tutarak, ’benimle gel yoksa seni öldürürüm’ dedi. Mahalledeki kadınlar gördü. ’Ne yapıyorsun, bırak kızı’ deyince kaçtı" diye ifade verdi.
 
K. N.’yı teşhis eden N.T. ve G.D.’nin şikayetleri üzerine Pasinler’de ayrı bir dava açıldı. K.N., Pasinler Asliye Ceza Mahkemesi tarafından G.D.’yi ’kişi hürriyetinden yoksun bırakmak suçundan 9 yıl, N.T.’ye yönelik de aynı suçtan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
K. N. yine Asliye Ceza Mahkemesi’nde, öğretmene saldırı olayından sonra gözaltına alındığında cep telefonunda hayvanlarla ve ölmüş insanlarla ilgili müstehcen görüntüleri üretmek ve satmaktan da 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. K. N.’nın 9 yıllık cezası Yargıtay tarafından onandı. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com