Öğretmene şiddet mecliste

Öğretmene şiddet mecliste
CHP Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, öğretmenlerin öğrencileri tarafından şiddet görmesi olaylarının giderek arttığını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru

ANKARA (ANKA) - CHP Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, öğretmenlerin öğrencileri tarafından şiddet görmesi olaylarının giderek arttığını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yazılı olarak yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Keskin TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, son günlerde yazılı ve görsel basında görüldüğü kadarıyla öğretmenlerin öğrencileri tarafından şiddet görme olayları giderek arttığını dile getirdi. Son 1 yıl içinde öğrencisi tarafından öldürülen kaç öğretmen olduğunu soran Keskin, Bakan Dinçer'e şu soruları yöneltti:

"2009 yılından bu yana istatistiksel oranda öğretmenlerin şiddet görme oranı ne kadar artmıştır? Öğrencilerin okullara tehlikeli aletlerle girmemesi için okullarda herhangi bir tedbir almayı düşünüyor musunuz? Devlete bağlı okullarda sorunlu öğrenciler için psikolojik danışman bulunmakta mıdır?" 

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com