Öğretmene telefon dayağı!

Öğretmene telefon dayağı!
Cep telefonunu isteyen öğretmenini okul kantininde darp etti.

Rize’de İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde motor bölümü öğretmeni 37 yaşındaki Serdar Yılmaz, lisenin inşaat bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi 18 yaşındaki M.P.’nin kantinde kullandığı cep telefonunun istediği için kendisine saldırıp, darp ettiğini öne sürerek şikayetçi oldu. 10 gün iş göremez raporu alan öğretmenin meslektaşları bir günlük derslere girmeme kararı alarak olayı protesto etti.

Olay Paşakuyu Mahallesi’ndeki İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde dün meydana geldi. Öğretmen Serdar Yılmaz , kullanımı yasak olmasına rağmen kantinde cep telefonu kullanan M.P.’den ;telefonu vermesini istedi. İddialara göre telefonu vermek istemeyen M.P. öğretmene saldırdı. Darp edilen Serdar Yılmaz, araya giren diğer öğretmenlerin yardımıyla kurtuldu. Ambulansla Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yılmaz, 10 gün iş göremez raporu aldı, ardından da polise başvurarak şikayetçi oldu.

Olaydan sonra kaçan M.P. ise yakalanarak gözaltına alındı. Tophane Polis Merkezi’nde ifadesi alınan M.P. daha sonra serbest bırakıldı. Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı.

MESLEKTAŞLARI DERSE GİRMEDİ

Olayın ardından öğretmen Serdar Yılmaz’ın meslektaşları bir günlük derslere girmeme kararı alarak olayı protesto etti. Okul bahçesinde toplanan öğretmenler adına açıklama yapan Hüseyin Öz, okulda iş güvenliklerinin olmadığını düşündüklerini belirterek, “Bu nedenle bugün derse girmeme kararı aldık. Bu saldırıyı ;kınıyoruz. Okullarda eğitimcilere sağlanacak en önemli unsur iş güvenliğidir. Bu okulumuzda sağlanamıyor” dedi.

BİZE BİBER GAZI BİLE SIKILDI

Öğretmen Betül Yazgı ise, “Bugün meslektaşım yarın da ben şiddete maruz kalabilirim. Daha öncede okulumuzda yakma, biber gazı sıkma gibi olaylar yaşandı. Güvenliğimiz yok. Güvenliğimiz sağlansın” dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com