'Öğretmenim soyunmamı istedi'

'Öğretmenim soyunmamı istedi'
Öğretmenlerin bilgileriyle Facebook'ta hesap açıp kız öğrencilerin 'müsamere için kıyafet seçme' bahanesiyle soyunmalarını sağlayan zanlı yakalandı.

İnternette çocuk istismarı hız kesmiyor. Küçük yaştaki kız öğrencileri tuzağına düşüren Özgür Ö. (35) bir velinin şikayetçi olmasıyla yakayı ele verdi.

Korkunç skandal şöyle gelişti; Okulların internet sitelerine giren Özgür Ö. gözüne kestirdiği kadın öğretmenlerin isim ve fotoğraflarını kullanarak Facebook profili oluşturdu. Zanlı oluşturduğu sahte öğretmen hesabından o öğretmenin kız öğrencilerini de hesabına ekledi.

Öğretmeniyle Facebook arkadaşı olduğunu sanan ilköğretim öğrencileri, MSN'den sohbet etmeye başladı.'Okuldaki etkinlikler için kıyafet seçmeliyiz' yalanını söyleyen Özgür Ö. kızların soyunmalarını isteyerek 'webcam'den görüntülerini izledi.

Olay bir öğrencinin ailesine 'Öğretmenim soyunmamı istedi' demesi üzerine ortaya çıktı. Ailenin okulla irtibata geçmesi üzerine talihsiz öğretmen de haberdar oldu. Öğretmen, yazışmaların kendisine ait olmadığını fotoğraf ve bilgilerinin kullanıldığını söyleyerek polise şikayette bulundu.

Asayiş Şube Bilişim polisi hemen soruşturma başlattı. IP adresi araştırmasında zanlının Tokat'tan internete girdiği ortaya çıktı. Tokat emniyeti zanlının bir internet kafeden hesabına giriş yaptığını belirledi. Müşteri kılığında kafeye gelip pusu kuran polis, hırsızlık, gasp ve yağma suçlarından kaydı bulunan Özgür Ö.'yü takibe aldı.Zanlı yine küçük yaştaki bir kız öğrenciyi soymak isterken suçüstü yakalandı.

6 OKULDAN 13 ÖĞRENCİYİ KANDIRMIŞ

Özgür Ö.'nün Türkiye'nin çeşitli illerindeki 6 okulda görev yapan öğretmenlerin fotoğrafını kullandığı belirlendi. Zanlı, 13 ayrı suçlamadan tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü küçük yaştaki internet kullanıcıları için aileleri uyardı. Ailelerin bilgisayarları evde salon gibi kontrolü kolay ortak alanlarda bulundurmaları, çocukların girdikleri sitelerin aileler tarafından sürekli incelenmesi gerektiğini belirtti.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com