Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü Kutlandı
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama töreni dün Kütahya Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleştirildi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama töreni dün Kütahya Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleştirildi.
Dün saat 10.00'da Valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Saat 10.30'da Belediye Kültür Sarayında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.
Belediye Kültür Sarayında düzenlenen kutlama töreninde ilk olarak Emekli Öğretmenler adına Emekli Öğretmen Mehmet Berberoğlu bir konuşma yaptı. Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya bir konuşma yaparak Bu gün, Öğretmene olan saygıyı yenileme, yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı günde bütün meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum dedi.
İl Milli eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya konuşmasına şöyle devam etti;
“Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan ve bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren değerli meslektaşlarım; Kadim değerlerin günü birlik çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. Bunun için de heyecanımızı diri tutmalı, ideallerimizi yeniden kuşanmalıyız. Karşı karşıya kalacağımız bütün olumsuz şartları aşma azmi içerisinde, ruhumuzu her şartta diri kılarak başarıya soylu bir sadelik içerisinde, yoğun sabırla ulaşabiliriz. Bütün bunların sonucu Kazanılması gereken asıl büyük servet; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi ve ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli bu amaçlarımızdan vazgeçmeden, yorulmadan yolumuza devam etmeliyiz. Hiç şüphesiz Evrensel medeniyet kulesi bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimizin sayesinde yükselecektir.”
Bu gün bu kutsal, görevinin başında olup, kendilerine emanet edilen vatan evlatlarını yarınlara hazırlayan, özveriyle, büyük bir onurla, gururla, mesleğinin gereklerini yerine getirmeye çalışan, geleceğimizi inşa eden öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan ve vefat eden öğretmenleri de minnet ve şükranla anan Kütahya Vali vekili M. Haluk Saygı; “Büyük Önder Atatürk, “Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve saygıdeğer kişileridir” diyerek ve onlara kutsal bir anlam vermektedir. Kurtuluş Savaşımızın en hareketli, en bunalımlı günlerinde dahi Öğretmenlerimizi bir araya getiren toplantıyı Ulusumuzu Kurtaracak olan en önemli işaretlerden biri olarak görmüş ve Öğretmenlerimizin toplantılarına katılmışlardır. Bu nedenle Ulu Önderimiz Cumhuriyeti sizlere, bütün öğretmenlerimize emanet etmiştir. Öğretmenlerimizin de bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiklerine inancımız tamdır. Ben bu anlamlı günde başta Baş Öğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün Öğretmenlerimize ve onların yanında özel anlam verdiğimiz Şehit Öğretmenlerimizi saygı ve hürmetle anmak istiyorum. Siz görev yapan Öğretmenlerimize eğitim öğretimlerinde başarılar dilerken emekliye ayrılan öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com