Öğretmenler odasında gizli kamera

Öğretmenler odasında gizli kamera
Esenler’deki Atatürk İlköğretim Okulu’nda müdürün öğretmenler odasına gizli kamera koyup bilgisayarından izlediği iddia edildi.

Okulda önceki gün öğretmenlerden bazıları bir süredir odada takılı olan dedektörün içinde kamera olduğunu fark etti.
 
Öğretmenler Müdür Mahmut Sezgin’e durumu sordu. İddialara göre Sezgin önce “Kamera taktık” dedi. Ancak öğretmenler tepki gösterince okul aile birliği tarafından konulduğunu söyledi. Kamera çıkartılırken bir de tutanak tutuldu ve durumdan rahatsız olan 30 öğretmen tutanağı imzaladı. İddialara göre kamera görüntülerini müdür kendi bilgisayarından izleyebiliyordu.
 
Müdür Mahmut Sezgin, kameranın fotokopi makinesini koruma amacıyla, bazı öğretmenlerin talebi ile konulduğunu ileri sürerek “Fotokopi makinesi devamlı bozuluyordu. Kimin bozduğu belli değildi. Bazı arkadaşlardan talep geldi. Demek ki bilmeyen öğretmen arkadaşlar varmış, rahatsız oldular kaldırdık. Gizli bir amacı yoktu” diye konuştu.
 
Eğitim Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Barış Uluocak, idari soruşturma açılması için şikâyetçi olacaklarını, ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, “Okullarda koridorlarda kameralar olur ve herkes bilir nereye konulduğunu. Kamu kurumlarına gizli kamera yerleştirilmesi suçtur” diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com