Öğretmenler Vali Harput'a çiçek

Öğretmenler Vali Harput'a çiçek
Bursa Valisi Şahabettin Harput, 24 Kasım Öğretmenler Gününde eğitimcileri ağırladı.

Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici ve öğretmenleri temsilen Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğretmenleri, Vali Şahabettin Harput’u ziyaret ederek çiçek verdi.

Harput, Öğretmenler Gününün öğretmenliğin her yönüyle ele alınması için güzel bir vesile olduğunu söyledi. Harput, öğretmenliğin, bir milleti seçtiği hedeflere ulaştıran yegane meslek olduğunu, öğretmenliğin itibarı yükseltilirse en başarılı öğrencilerin öğretmen olmaya özeneceğini belirtti. Vali Harput, öğretmenliğin toplumun gözünde çok değersizleştirildiğini, “Hiçbir şey olamayacaksan öğretmen ol” düşüncesinin hakim olduğu günlerden bugünlere gelindiğini ifade etti.

Bir toplumun gelişmişlik ölçülerinden birinin de o toplumdaki en iyi öğrencilerin öğretmen olmak istemeleri olduğunu belirten Harput, şimdilerde okullara yaptığı ziyaretlerde, öğrencilerin en çok istedikleri mesleklerden birinin öğretmenlik olduğunu ifade ettiklerini, fakat yine de bunun yetersiz olduğunu, en iyi öğrencilerin doktorluk ve mühendislik gibi yüksek gelirli mesleklerin arasına öğretmenliği de koydukları günlere gelinmesi gerektiğini söyledi. Harput, dünya vizyonunu yakalayarak, anlattığı dersle birlikte tüm sevgi ve şefkatini öğrencilerine yönlendirmiş, milli ve toplumsal değerlerimizi öğrencilere aktaran öğretmenler yetiştirme arzusunda olduklarını belirtti. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com